Algab kool…

Pärnu Vanalinna Põhikool alustas kooliaastat 1. septembril. Nikolai tänava koolimaja oli saginat, põnevust ja uudistajaid täis: kõige suuremad, üheksandate klasside õpilased, kõndisid, kooliuusikud käe kõrval, hoones ringi ja tutvustasid erinevaid kohti. Koos käidi sööklas torti söömas.

Rongkäiguga, kus rivis kogu koolipere, suunduti läbi linna kontserdimajja.

Jänes Jussi-Sussi oli just porgandifarmis töö lõpetanud ja otsustanud ka kooli minna. Tema kutsuski 1. klassi mudilased lavale ja näitas kõigile, mis vajalik temal endal kohvriga kaasas oli. Lõbus-lustakas aktuse juht jänes võttis pisikestelt kartuse ja pani suuremad toimuvat põnevuse ja muigega jälgima.

Ametlik osa vaheldus esinemisnumbritega: laulsid  Loore Lumisalu ja Kristelle Rodendau, Elise-Marleen Eek, perekond Hirvoja – Tamm (oma saatemuusikaga). Koolialustajatele jagasid aabitsa, elu kõige tähtsama raamatu, direktor Pille Tahker, õppejuht Kaire Teemägi ja huvijuht Marje Vaan.

Kooliaasta helistasid alanuks 1. klasside õpetajad Tuuli Koitjärv, Liliana Kester ja Anniki Kriis.

Aktusepere oli rõõmus, et jänes Jussi-Sussi sai aega kontserdimajja tulla: seekordne algus tuli teisiti.

Mare Hallop

õpetaja