Eestis esimese Globisens Labdisc laboriklassi avamine

Vanalinna koolis avati 05.09  Eestis esimene Globisens Labdisc laboriklass. See on täiesti uuenenud võimalus loodus- ja reaalainete õppimiseks/õpetamiseks ning Eestis sellist õppeklassi seni veel pole.
Laboriklass on soetatud projektiga “Noored teadlased”, Euroopa Sotsiaalfondi meetme Klass+ “Kaasaegse ja uuendusliku õppevara ühiskasutuskorralduse toetamine”  vahenditest.
Seadmeid hakkavad ühiskasutuse põhimõttel kasutama Vanalinna kool, Kuninga kool, Ühisgümnaasium ja Sütevaka Humanitaargümnaasium.
Vaata pilte avamisest SIIT
Vaata ERR uudist SIIT

Globisens pakub revolutsioonilisi mobiilseid andmekogujaid ja sensoreid loodus- ja reaalainete (LTT) praktiliseks  õppeks, millest populaarseim tooteseeria on Labdisc. Need laborilahendused on võitnud hulgaliselt erinevaid auhindu ning neid kasutavad juba rohkem kui 100 000 õpilast enam kui 30 riigist üle maailma.

Labdisc on ainus lahendus algkoolile, põhikoolile ja gümnaasiumile, mille ühte kompaktsesse seadmesse on integreeritud kuni 14 juhtmevaba sensorit.
Kui tavapärane 30 õpilasega reaal- või loodusaine tunni läbiviimine võib eeldada 90 erineva seadme ettevalmistamist ja kalibreerimist, pannes niigi tiheda graafikuga õpetajatele suure koormuse, siis Labdisci kombineeritud seadmed konsolideerivad erinevad sensorid ühte seadmesse ja nende kalibreerimine toimub automaatselt. See hoiab märkimisväärselt kokku õpetaja aega ja vahendite hinnatase on kordades soodsam võrreldes seni turul pakutavaga.

Õpilased saavad ilma keeruka ettevalmistuseta teha põnevaid teaduskatseid ja eksperimente. Aku vastupidavus (150 tundi) muudab selle praktiliseks vahendiks klassiruumis või väljaspool seda ning on ideaalne lahendus pikaajaliste katsete läbiviimiseks, nagu taime kasv, ilmastiku muutused ja keskkonnareostus. Kogutud andmeid saab juhtmevabalt Bluetooth kaudu edastada analüüsimiseks arvutisse või tahvelarvutisse. GPS-iga joonistatakse sensorite andmeid Google Map kaardile.