Eluks vajalik oskus on esmaabi andmine

Meie kooli 7. a, b, v ja 8.v klasside õpilastele õpetas Hiie Lainela Kollom Punasest Ristist kuidas anda esmaabi. Õpilased kordasid üle, kuidas käituda, kui märkame, et kellegagi on õnnetus juhtunud. Abivajajale tuleb võimalikult kiiresti kutsuda kiirabi, kuid enne selle saabumist on oluline osata ka ise abi anda. Lisaks tähtsatele üldreeglitele kordasime üle varem õpitut ning õppisime juurde ka palju tarkusi, kuidas hädasolijat aidata. Õpilased said teada, kuidas toimida verejooksu korral, kui keegi on minestanud, mida teha peavigastuse korral, kuidas tegutseda põletushaavadega, kuidas toimida luumurruga jne.

Oli väga põnev ja kindlasti tulevad need teadmised elus kasuks. Esmaabitund oli väga õpetlik, huvitav ja kindlasti kasulik.