Euroopa keeltepäev 26. septembril

Euroopa keeltepäeval osales sel aastal 26.septembril ligi 180 000 õpilast 43-st riigist.
Ka Vanalinna kooli õpilased võtsid osa erinevatest keeltepäeva sündmustest. Meie kuuendikud panid ennast proovile keeledetektiivi ametis, kus tuli ära arvata, missugusesse riiki sa oled sattunud. Seda tuli teha teeviitadel, liiklusmärkidel, tänavasiltidel ja muul sarnasel sisalduva keelelise informatsiooni põhjal. Samuti mängiti Euroopa mängu, kus tuli kulgeda riigist riiki ning vastata erinevate keelte ning rahvuste kohta käivatele küsimustele.
Nooremad õpilased mängisid Vikerraadio “Naksitrallide”- viktoriini, kus tuli ära arvata, missuguses keeles raamatut loetakse. Kokku oli Eno Raua teksti võimalik kuulata 14-s keeles.

Vanemad õpilased, 9. klass näiteks, tegutsesid omas tempos isiklikus nutivahendis ning neil õnnestus saada vägagi soliidseid skoore! Erinevate keelte äratundmise testis kogus Laureen 40-st punktist 40 ning keeledetektiivi mängus skooris Regor Oliver 20-st punktist 19. Mõlemad tulemused annavad tunnistust laiast silmaringist ja keelelisest tundlikkusest.