Pärnu Vanalinna Põhikooli õpilaste keskkonnateadliku käitumisharjumuse kujundamise projekt “Keskkond ja mina” on sel kevadel taas hoo sisse saanud. Tänaseks on 6. a ja b klassi õpilased juba Tallinna Botaanikaaias õppekäigul käinud, ülejäänud klassid on alles õppekäigule minemas. Erinevaid klasse ootavad ees õppekava toetavad ekskursioonid – „Puud ja põõsad pargis“, “Ravim- ja mürktaimed aias ja looduses”, “Troopilised ja lähistroopilised taimed”, “Elu vihmametsas”.

7. mail rääkis Urmas Laansoo 6. b klassi õpilastele programmi „Kodumaised taimed“ raames taimedest niivõrd huvitavalt ja humoorikalt, et tund aega tema seltsis möödus märkamatult. Tutvuti tavalisemate Eesti metsa-, niidu- ja pargitaimedega botaanikaaia territooriumil. Lapsed said teada muuhulgas kanapersest, India emasest kanepist, mürgistest taimedest, võililleliikidest, kõige pikemast männist, jugapuu omapärast, erinevate rahvaste rahvustaimedest, mäluparandajatest ja kohtusid ootamatult nastikuga.

Projekti „Keskkond ja mina“ rahastab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. Aitäh selle võimaluse eest!

Kasutaja Pärnu Vanalinna Põhikool foto.