Koolis toimusid "Oma maa keelepäevad"

„Oma maa keelepäevadel“ toimus palju huvitavaid sündmusi ja konkursse.
Kooliseinal väljatoodud illustreeritud omaloomingulised luuletused Eestist tegid südame soojaks. Ilus on vaadata eestimaiseid pilte, kuhu sisse on pandud oma lugu ja tunded. Kõik on näinud vaeva, et saada valmis imeline kunstiteos. Luuletustest oli tore avastada, kui palju mahub meie väikestesse südametesse armastust Eesti, meie isamaa vastu, kus on meie kodu, pere, sõbrad, minevik ja unistused.
Kooli alumise korruse stendil võib näha iga klassi kümmet kaunimat sõna eesti keeles. Domineerima jäid emakeel, isamaa, armastus ja õnn. Sõnu ümbritseb ilus illustratsioon, mis iseloomustab emakeelepäeva.
Klassides esitati kõnesid oma maast. Kõik kõned olid omapärased ja huvitavad. Kõige kaunim ja südamesse minevam kõne pidas 9.a klassi õpilane Helo-Liis Soodla. Tema kõne pani kõiki mõtlema oma Eestimaa peale. Oli teisigi väga häid kõnesid ja esitajaid.
Teisipäeval õnnestus õpilastel saalis näha eesti rahvale tuntud lavatükki „Vigased pruudid“. Lavastuses osalesid 9.a klassi õpilased ja seda juhendasid õpetaja Eve Hirvela ja muusikaõpetaja Siina Pau. Lavastus rääkis kahest neiust, kelle isa neid mehele tahtis panna. Tütarlapsed ei olnud sellega nõus ja otsustasid kosja tulnud mehed minema hirmutada.
Lavastus oli väga kaasahaarav. Omapäraseks tegi etenduse see, et tavalise jutustaja rolli asemel õpilased laulsid. Samuti sai palju naerda. Kasutati enamasti murdelist eesti keelt, mida oli täitsa huvitav kuulata.
Kolmapäeval esietendus kooli saalis 9.b klassi „Viis väikest pakikest“, milles üks kirjanik/luuletaja hakkas minema Tallinna ja tema juurde toodi viis pakki. Sooviti, et ta need Tallinna toimetaks. See oli hea näide eesti keele kasutusest, sest räägiti hästi õiget ja ka murdelist eesti keelt. Vaatajatele meeldis etendus väga.
Neljapäeval vaatasid õpilased noortefilmi „Kuhu põgenevad hinged?“ ja see tegi eelviimase koolipäeva lõbusaks. Film rääkis Annist, kes pani oma sündimata vennale needuse peale. Anni elu muutus pärast venna sündi päris palju. Ann sai tunda sõprust, pettumust, rõõmu jne. See film oli väga huvitav ja õpilased tahaksid tulevikuski filmipäevi.
Emakeelenädalal oli palju uut ja põnevat meie koolis, mis kõiki kaasa haaras ja ühtegi õpilast kõrvale ei jätnud. Väga meeldiv on see, et kõik meie koolis armastavad oma kodumaad ja tahavad seda paremaks muuta.
8.c klassi õpilased
Pilte saad vaadata siit