Lapsed lustisid mutionu jõulupeol

Loodus annab märku, et varsti on jõulud käes. Kui eelmisel aastal vaatasid Pärnu Vanalinna kooli õpilased Endla teatris lavastust „Hiired pööningul“, siis sel aastal kutsus Pärnu muuseum vaatama rahvuslikku jõuluetendust „Mutionu jõulupidu“.
2.a ja 2.b klassi lapsi ootasid muuseumis kostümeeritud tegelased: jänesed, karud, rebased, hundid. Iga laps sai käele templi: lepatriinu, jänese, karu või teo. Õnnelike templiomanikena siirdusid nad muuseumi kõrgeimasse saali lustlikule jõuluetendusele, kus peategelaseks oli mutt, kes tahtis koos sõpradega jõulupidu korraldada. Ettevalmistus peoks käis laulude ja tantsuga.
Lapsed nautisid tegelaste esinemist ja elasid sellele kaasa. Pärast etendust kutsusid karu, hunt, rebane ja jänes lapsed järgmisse tegevuspaika. Lapsed said meisterdada endale loomamaski, millega minna mutionu peole. Nad said uusi teadmisi loomade kohta.
Lasterühmad liikusid ühe tegevuse juurest teise juurde ja lõpuks jõudsid tagasi mutionu peole. Koos tantsiti ja lauldi, lõpulauluks oli loomulikult „Mutionu pidu“. Mutionu kostitas kõiki külalisi maitsvate piparkookide ja kommidega. Küll maitsesid mutionu pakutud maiused hästi!
Õpilased olid vaimustuses ja lubasid järgmisel aastal jälle mutionu peole tulla. Aitäh rahvatantsuansambel Kajaka tantsijatele, õpetajatele, eestvedajatele ja Pärnu muuseumile! See oli pidu, mis jääb kauaks meelde.
Sirje Semenov, õpetaja
Reet Mõis, õpetaja