Lugemis- ja võistlemisrõõm käsikäes

Pärnu Vanalinna koolis on üha populaarsemaks muutunud lasteajakirjade „Täheke“ ja „Hea Laps“ lugemine. Lisaks lugemisele osalevad meie kooli õpilased juba mitmendat aastat järjest üleriigilisel e-viktoriinil, kus tuleb ajakirjadest otsida vastuseid põnevatele küsimustele.
Sellel aastal alustas meie koolist eelmiste aastatega võrreldes jälle  rohkem võistluspaare – juba 20. Üle Eesti võttis võistlustest osa üle 500 võistluspaari  ja läbida  tuli 3 võistlusvooru.  Viimasesse võistlusvooru jõudsid lausa 7 meie kooli paari ja sealt pääses edasi finaalmängu 3 „Tähekese“ võistkonda ja 1 „Hea Lapse“ võistkond. Nüüd tuleb hoolega hakata lugema ajakirjade märtsi numbreid, sest just selle kohta tuleb osata vastata finaalmängu küsimustele 17.aprillil Saaremaal.
Olen kindel, et järgmisel aastal on osalejaid veel rohkem, sest ettevõtmine on väga tore. Ettevõtmine toetab lastes lugemisharjumuste kujundamist, koostööoskust, teksti mõistmist ja muidugi ka täna väga olulist digipädevust.
 
Tiiu Maide
klassiõpetaja