Visioonivõistlusel sai palju väärt kogemusi

Uue Kunsti Muuseum koostöös Pärnu Linnavalitsusega kutsus Pärnumaa noori osalema visioonivõistlusel, et leida värskeid ideid monumendi püstitamiseks Eesti Vabariigi loojatele.
Meie koolist osales visioonivõistlusel võistkond koosseisus Kristi Pikkor, Kätriin Pedaja ja õpetaja Kadi Rinaldo. Üldse võttis võistlusest osa 13 võistkonda Pärnu ja Pärnumaa koolidest.
Kolmel veebruarikuu pühapäeval oodati võistkondi kuulama loenguid Eesti ajaloost murrangulisel talvel 1917/1918, riiklike monumentide puhul väljakujunenud sümboolikast, aga diskuteerima kutseliste kujuritega monumentaalkunstist tänapäeval. Õpilastega jagasid oma kogemusi tuntud skulptorid Jaak Soans, Tiiu Kirsipuu ja Rait Pärg.
Paralleelselt loengutega käis veebruaris töö kavandite ja makettidega. Kristi ja Kätriini töö kannab pealkirja “Vabaduse mõtted” ning on visiooni kohaselt pronksivalatud hetk sellest, kuidas 4 meest – Konstantin Päts, Konstantin Konik, Jüri Vilms ja Hugo Kuusner on sõnastamas manifesti Eestimaa rahvale.
Valmistööd on Uue Kunsti Muuseumis nähtaval alates 5.märtsist, kui žürii, koosseisus arhitekt Ignar Fjuk, ajaloolane Trivimi Velliste ning skulptorid Tiiu Kirsipuu ja Jaak Soans ning linnavalitsuse esindajana Janno Poopuu kuulutas välja võidutööd. Meie võistkonna töö ei jõudnud küll kolme parima töö hulka, kuid saavutas ärksa idee aupalga. Auhinnaks raamatud Petrone Print kirjastuselt.
Parimaks auhinnaks oli aga kõikidele osavõtjatele hindamatu kogemus olla ühe monumendi loomise juures osalisteks.

Kadi Rinaldo
kunstiõpetaja