MTÜ Varjupaik tänas Vanalinna kooli õpilasi

Pärnu Vanalinna Põhikoolis traditsiooniks muutunud loomade varjupaiga jõuluaegne abistamine sai selleks aastaks läbi. Pärnu kodutute loomade varjupaik on alati oodanud abi kodanikelt, kel on piisavalt südant, et aidata peremeheta koeri ja kasse toidu, sooja küljealuse või muu vajaminevaga. Vanalinna kooli õpilased on siinkohal pakkunud oma tuge ning seda tehti ka 2014 aasta detsembris. Pea poole kuuga toodi kooli loomade jaoks tekke, patju, linu, toitu ning isegi mänguasju. Võrreldes eelmisel aastal kogutuga oli kogus küll väiksem, aga see-eest abistati sel aastal ka veidi teisiti, kui varem. Müüdi varjupaiga loomade piltidega jõulukaarte ja 2015 aasta kalendreid, mille müügiõiguse said MTÜ Varjupaiga poolt meie kooli 6.b klassi õpilased. Müügitööga koguti loomade heaks kokku üle 400 euro. MTÜ Varjupaikade turundusjuht Mari Hagi sõnul käis eelmisel aastal varjupaigast läbi üle 800 kassi ja 259 koera ning 6.b poolt kogutud summa eest saab a) vaktsineerida 50 looma, b) kastreerida 30 kassi või c) ravida terveks ca 30 tänavakassi. „Laste antud panus on olnud üüratu“, lisab Hagi.
Müügiga tegeleti detsembrikuu jooksul nii koolis kui koolist väljaspool. Koolivaheajal anti teenitud tulu üle varjupaigale ning alanud veerandi alguses käis Mari Hagi isiklikult kiitmas ja aktiivse töö eest tunnustamas kõige tublimaid müüjaid. Tunnustuseks said Meree, Merit, Eerik ja Daniel Terviseparadiisi kinkekaardid ning kogu 6.b klass ettevõtlikkuse ja pealehakkamise eest kotitäie komme. Hagi kiidab lapsi: „Mul on hea meel mitte ainult selle üle, et lapsed toetavad varjupaika, vaid selle üle, et need lapsed toetavad oma tööga, mitte vanematelt saadud taskurahaga, see on suur vahe. Ja ma olen kindel, et neist saavad kunagi vastutustundlikud ja tublid ning südamlikud loomaomanikud.“ Varjupaik tänab ka kõiki teisi, kes ei pidanud paljuks anda oma panus loomade talvisteks ettevalmistusteks ja heaolu parandamiseks. Varjupaik jääb ootama meie kooli abile ka järgmistel aastatel.
Ele Jaanimägi, õpetaja