Nutiseadmed pakuvad tunnitöös vaheldust

Elisa kingitud tahvelarvutid tekitasid Vanalinna kooli õpilastes suurt elevust.

Elisa juhatuse liige Andres Hiiepuu andis täna digipöörde pilootprojektis osalevale Pärnu Vanalinna põhikoolile üle 30 uut tahvelarvutit.
Tahvelarvutid anti üle kooli aulas ja osa klasse sai selles pidulikus sündmuses osaleda. Raha tahvelarvutite soetamiseks annetasid Elisa töötajad.
Pärast arvutite üleandmist andis Andres Hiiepuu kooli ajalehe Kuller noortele ajakirjanikele intervjuu. Õpilased esitasid küsimusi nutiseadmete kasutamise kohta tundides ja igapäevaelus. Küsimusi said esitada ka õpetajad.
Andres Hiiepuu sõnul on tehnoloogiatööstus tänapäeval niivõrd arenenud, et tahvelarvutite ja muude nutiseadmete kasutamine koolitöös on juba lähitulevikus tavaline kõikides Eesti koolides.
Pärnu Vanalinna põhikool on üks kaheksast koolist Eestis, mis valiti digipöörde projekti pilootkooliks.
Elisa kingitud tahvelarvutid tekitasid Vanalinna kooli õpilastes suurt elevust.Pooleteise kuu jooksul on Vanalinna koolis digipööre kulgenud väga hästi. Õpilased on elevil, sest saavad uusi oskusi ja võivad oma nutiseadmeid tundides kasutada.
Ainetundides on populaarne Kahoot.it, kus paljud aineõpetajad on koostanud oma õpilastele tunnikontrolle. Nutiseadmete kasutamine tunnis toob vaheldust tavapärasele tööle õpikute-töövihikutega.
Tahvelarvutite, nutitelefonide ja muude nutiseadmete kasutamine koolis aitab kohaneda muutustega, mis toimuvad elektroonikamaailmas. Uute teadmisteta on järjest raskem tänapäeva ühiskonnas toime tulla.