Õpetajate päev muutis üheksandike arvamust

Õpetajate päeva saabudes vahetasid Vanalinna põhikooli üheksandikud traditsiooniliselt õpetajatega kohad. Päris õpetajad ühtegi tundi läbi ei viinud, vaid juba varavalgest olid ohjad lõpuklassi käes. Nooremate õpilaste kantseldamisest paistsid päeva lõpuks rohkem väsinud olevat just need kõige suuremad ja tugevamad mehed, kes pead vangutades nentisid, et õpetajate töö on ikka kole raske.

Ometi paistis, et meie igapäevased õpetajad ja koolijuhid ei plaaninudki vaba päeva puhul puhata, vaid moodustasid hoopis uue Iseloomade erakonna. Kirjudes loomakostüümides klassist klassi joostes püüdsid nad õpilasi ära osta küll piima kui ka maiustustega, saades vastuseks vaid naerulagina ja nooremate rõõmukilked.

Kui neli koolitundi said õnnelikult üle elatud, oli siiski ka õpetajate kord koolipinki istuda, peale mida ootasid kõik üheksandikud oma pedagooge kooli saali kontserdile. Toimus pidulik õnnesoovimine, jagati lilli ja isetehtud kaarte, kõlasid luuletused ning peeti kõnesid. Nagu korralikule kontserdile kohaselt astusid lavale ka muusikud, kelleks osutus üllatuskülalisena ansambel Audru jõelaevanduse punt, mille ühte liiget Vanalinna koolis teistel päevadel rohkem füüsikaõpetajana tuntakse. Lisaks meeleolukale kontserdile said eraldi tunnustuse osaliseks meie kooli selleaastased kõige paremad õpetajad ja koolitöötajad.

Õpetajate päeval õnnitleti Pärnu Aasta Noorsootöötaja nominenti Marje Vaani. Vanalinna kooli hoolekogu poolt tunnustati  “Hea õpetaja” tiitliga järgmiseid õpetajaid – Heli Liiv, Väino Tuisk, Siina Pau ja Anne Kaare.
Ülevas meeleolus läks koolipere laiali ja kes teab, ehk mõni neist nakatus tänu tänasele ka õpetamispisikuga või leidis selle endas taaskord üles.

Karmen Grigor

Pilte üritusest saab vaadata siit