Õuesõppenädal

Tartu Ülikooli liikumislabori üleskutsel võtsime eelmisel nädalal osa õuesõppe nädalast “Taas sügise säras õue õppima”. Õuesõppe nädala raames toimus neljapäeval õpikeskuse 4., 5. ja 6.klassile õuesõppe tund. Tunnis õpiti tundma meie kodulinna mälestusmärke ja ausambaid. Õpilased olid jagatud 2 – 3 kaupa gruppidesse, seejärel sai iga grupp kesklinna kaardi, millele oli märgitud 8 kohta. Rühm pidi üheskoos liikudes leidma kaardilt märgitud koha üles ja kirja panema. Kirjutama paberile mälestusmärgi nimetuse ja kelle auks see püstitatud. Ja nii tuli läbida kõik kaardil märgitud kohad. Grupp pidi üheskoos liikuma ja täpselt liikluseeskirju järgima. Oli teadmisterohke ja aktiivse liikumisega tund.
8.a ja 8.b klassil toimus inimeseõpetuse tund õues. Tervisliku toitumise teemat õpiti pärlikaartidega. Grupitöö tulemusena õpiti tervislikku päevamenüüd koostama, saadi teada milliseid toitaineid inimene eluks vajab ja millistes toiduainetes neid leidub. Korrati üle toidupüramiid ja tervislik taldrikureegel. Õues on tõesti vahva õppida, sest saime kogu tunni vältel ka piisavalt liikuda.

Aitäh õpetaja Marje Vaan.