PÄRNU VANALINNA PÕHIKOOL LIITUS KOSMOSEKOOLIDE VÕRGUSTIKU PROJEKTIGA.

13.-14. detsembril osales käputäis Eestimaa eripaigu koole Väätsa Põhikoolis Jonas Nahkuri algatusel Kosmosekoolide võrgustiku tööpesa esimestel koolituspäevadel. Programmis osaleb ka Pärnu Vanalinna Põhikool, mille meeskonda kuulus informaatikaõpetaja Väino, füüsikaõpetaja Ele ning 8.b klassi hakkajad neiud. Kahe päeva jooksul oli tegemisi ja uusi teadmisi küllaga. Nende hulgas Raspberry seadistamine, programmeerimine, stratosfääri saadetava sondi disainimine, andmete kogumise võimalused, näidisvideod jms. Programm kestab kolm aastat ning selle aja jooksul on plaanis nullist kuni kogutud andmete analüüsini teha vähemalt kaks õhulendu. Noored IT- ja füüsikahuvilised saavad oma teadmised ja õpitud IT oskused proovile panna, rakendada tundides õpitud füüsikaalaseid teadmisi ning laiendada teadmisi õhukihtidest kogutavate andmete kohta. Programm kestab kolm aastat ning eesmärk on tasapisi kaasata teemasse ka teised Vanalinna kooli õpilased. Programm on heaks platvormiks kaasaegsete õppemeetodite suunas, kus õpitu reaalsuseks disainitakse. Kaasas olnud õpilastel tekkis palju mõtteid, mida uurida, kuidas planeerida ning kuidas teha midagi sellist, mida keegi teine veel sondi õhku lennutades teinud pole. Järgmised koolituspäevad Kosmosekoolide võrgustiku tööpesaga toimuvad juba veebruaris.