Preemiareisil Tallinna külastati start-up ja IT sektori ettevõtteid.

Täna külastasid Pärnu linna nutivõistlustel osalenud 7.- 12 klasside õpilased preemiareisina Tallinnas start-up ja IT sektori ettevõtteid.
Vanalinna Põhikoolist olid kaasa kutsutud Kennert, Silver ja Kevin 7. klassidest.
Päev oli täis innustavaid kohtumisi ja inspireerivaid inimesi.
Esimene neist oli Pärnust pärit Karoli Hindriks, kes kohtus meiega oma start-upis Jobbatical, mida ta on arendanud aastast 2014. Ettevõtja karjääri alustas Karoli 16 aastase leiutajana, mõeldes ja arendades välja pehmed helkurid.

Seejärel suunduti edasi Lift99 koostöökeskusesse, kus alustavad start-upid rendivad omale töökoha, koos start-upi arengu jaoks üliolulise sotsiaalse vôrgustikuga.

Viimaseks külastati Eesti suurimat IT ettevôttet “Nortal”, kes lisaks mastaapsetele Eesti riigi e- lahendustele arendavad ka Telia e-lahendusi, tulumaksusüsteemi Omaanis jne. Endi sônul teevad nad ainult ägedaid projekte.

Kôlama jäid need 3 pôhimôtet:
* Ôpi ôppima! Ole valmis pidevaks arenguks ja muutumiseks.
* Ükskôik, mis eriala sa ôppima lähed, et midagi saavutada pead ise pool juurde ôppima. Kasuta youtube ôppevideoid, see on tasuta ressurss.
* Astu enda hirmudele vastu ja tee iga päev midagi sellist, mis esitab sulle väljakutseid.

Vaata pilte siit