Rahatarkuse päev 16.jaanuaril

LHV panga majandusekspert Heido Vitsur annab kell 14.15 aulas 7.-9.klassidele rahatarkuse tunni.              
Pildid üritusest

Eesti pangaliit korraldab 16. jaanuaril üle-eestilise rahatarkuse päeva, mille eesmärk on jagada põhikooli õpilastele finantskäitumise alusteadmisi. Eestis tegutsevaid kommertspanku ühendava Eesti pangaliidu lähiaastate üks tähtsamaid eesmärke on tõsta elanikkonna finantsteadlikkust. Sealhulgas on liidu hinnangul iseäranis tähtis, et rahateemasid tutvustataks kooliõpilastele.
16. jaanuaril toimuval rahatarkuse päeval lähevad kokkulepitud koolidesse loenguid andma külalisõpetajad pangandussektorist. Lisaks loengutele võib osalemine hõlmata eel- ja/või järeltegevusi, mida kool soovib koos külalisõpetajatega ette võtta. Rahatarkuse päevast osavõtvad pankade juhtivtöötajad on näidanud üles valmisolekut anda osa tunde ka vabal teemal, keskendudes üldhariduse või oma karjääriga seotud teemadele.
Antava tunni pikkus on 45 minutit. Tunni soovitusliku kava ja õppematerjali on aidanud koostada pangaliidu finantshariduse toimkond. Tunnikava koos lisamaterjaliga tagab neutraalse ja reklaamivaba info edastamise külalisõpetajate poolt. Külalisõpetaja kasutab tunni iseseisvaks ettevalmistamiseks ka „Finantsaabitsat”, mis ilmus pangaliidu, NASDAQ OMX Tallinna börsi ja finantsinspektsiooni koostöös eesti keeles mullu talvel ja vene keeles tänavu sügisel.