Rahvusvaheline lastekirjanduse päev

Vanalinna koolis käis külas noor kirjanik
Rahvusvahelise lastekirjanduse päeva puhul kohtus meie kooli õpilastega noor kirjanik Janika Vaht. Eelmisel sügisel vaid 20-aastaselt kirjastus Tänapäev ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse noorsooromaani võistluse raames oma esikteose „Vabanemine“ avaldanud ja kõige muu kõrvalt emakeeleõpetajaks pürgiv tütarlaps leidis oma avatud ja südamliku olekuga kiiresti noortega ühise keele. Ehkki üha suurem hulk tänapäeva lapsi paistavad tulihingeliselt raamatuid kartvat, muutis Janika õpilased uudishimulikuks. Ta ei rääkinud ainult kirjutamisest, vaid ka oma hobidest ja unistustest. Samuti innustas praegu Tartus üliõpilasena elav Janika kõiki noori tegelema asjadega, mida neile tõesti meeldib teha ja olema need, kes nad olla tahavad. Julgemad õpilased, kellele Janika esinemine silmnähtavalt korda oli läinud, vahetasid vahetunnis imetlusega noore autoriga muljeid ja avaldasid isegi soovi kirjavahetusse astuda.
Meist vaid mõned aastad vanemana suutis Janika oma sõnumi ehk kergemini õpilasteni tuua ja kui ta motiveeris vähemalt paari kevadeks väsinud koolilast tunneli lõpus jälle valgust nägema ja võibolla leidma tee raamatute ning vahest ka nende kirjutamiseni, tasus teisest Eesti otsast unisesse suvepealinna sõitmine end igati ära.
Karmen Grigor