Tarkuseretkel Tallinna Tehnikaülikoolis

Vanalinna kooli seitsmendikud käisid Tarkuseretkel Tallinna Tehnikaülikoolis
Direktor Pille Tahkeri eestvedamisel osales meie kool Tagasi Kooli projektikonkursil. Kokku  osales üle 40 kooli üle vabariigi. Konkursile esitatud projektidest valiti välja 6 parimat kooli kes said auhinnaks Tarkuseretke Tallinna Tehnikaülikooli
15. jaanuari hommikul kell 8.45 alustasid Pärnu Vanalinna Põhikooli 7.a ja 7.b klassi õpilased oma sõitu Tallinnasse. Sõit läks kiirelt ja juba olimegi Tallinna Tehnikaülikooli ees.
 Kõigepealt tutvustati meile ülikooli hooneid ja saime teada, et TTÜs õpib praegu u 13 500 tudengit. Siis toimus meil loeng Formula Student’i ühe kapteni poolt, kes tutvustas meile nende projekti ja kuidas nad on jõudnud nii kaugele, kus nad parasjagu on.
 Sealt edasi suundusime me mehhatroonika osakonda, kus meie grupp jaotati kaheks ning tehti meile ringkäik. Ringkäigul saime teada nii mõndagi 3D printerite kohta, millest enamus õpilasi polnud varem midagi kuulnudki.
Mehhatroonika ringkäigult tulles oli juba aeg lõunat süüa ning me läksime ülikooli kohvikusse. Kui kõht oli täis söödud, jalutasime Mektory innovatsiooni – ja ettevõtluskeskusesse. Seal tutvustati meile kõigepealt Samsung Digital Academy’s uusimat tehnoloogiat ja räägiti, millised on tehnoloogiauuendused lähitulevikus. Saime ka ise proovida nutiseadmeid. Kõige huvitavam seade seal oli viipe- ja hääljuhtimisega televiisor.
 Seal majas nägime veel puidulaborit, klaasstuudiot, botaanikaaeda, kus oli ka inimestega suhtlev puu, jpm. Sellelt väljasõidult õppisime väga palju uut ja huvitavat ja ehk läheme isegi kunagi TTÜsse õppima. Seal ülikoolis õppida oleks kahtlemata väga suur kogemus terveks eluks. 
 
Maarja ja Eliise 7.a