Vaasa õpetajad vaimustusid digivahendite kasutamisest õppetöös

Sel nädalal külastas Vaasa delegatsioon Pärnut ja Vanalinna põhikooli. Meie kooliga tegid lähemat tutvust koolidirektor Pirkko ja loodusainete õpetaja Anna. Osa Vaasa õpetajatest oli Pärnus esimest, mõni aga juba mitmendat korda. Küsimusele, mis neile Pärnus meeldib, oli vastus muidugi ilus loodus ja rand.
Vaasa koolide õpetajad võtsid osa Vanalinna kooli tundidest, mis nende sõnul ei erinegi väga Soome omadest, välja arvatud selle poolest, et Vanalinna koolis on digipööre ja tundides tehakse palju tööd nutiseadmetega.
Õpetajad olid vaimustatud digipöördest ja nutiseadmete kasutamisest. Nad püüdsid tunnis tehtavad ülesanded kaasa teha ja panid tähtsamad asjad märkmikusse kirja. Vaasa õpetajad võtsid osa robootikatunnistki, mis neile väga meeldis. Nende sõnul võiks ka Soome koolides digipöörde korraldada.
Vanalinna kooli õpilasesinduse liikmed Laura ja Karl-Lembit tegid Vaasa õpilastele ja õpetajatele Pärnut tutvustava giidituuri. Vaasalastel jätkus kiidusõnu meie õpilaste keeleoskuse, suhtlemise ja giidituuri kõrge taseme kohta.