Väätsal peeti Eesti Kosmosekoolide Programmi Festivalipäeva.

Kosmosekoolide programmis osaleb üle Eesti 10 kooli, Pärnust Ülejõe Põhikool ning Pärnu Vanalinna Põhikool. Festivali peakorraldajaks oli Väätsa Põhikooli füüsikaõpetaja Jonas Nahkor, kes on ka programmi elluviia ja juht ning päeva olulisema osana saadeti tema õpilaste poolt heeliumiga täidetud õhupalliga stratosfääri anduritega sond. Peeti paneelarutelu teemal, miks on kosmoseteemat koolidesse vaja ning kus suunas tulevikus selles vallas liigume. Külalised ja huvilised said ka ise käed külge panna ning ühe osana päevast oli võimalus osaleda töötubades. Meie kooli 8. ja 9. klasside füüsikahuvilised õpilased olid väljas suure osalusega ning Spark MakerLab’i töötubade kõrval pakkusid koos õpetaja Elega ka ise tegevusi. Meie õpilased tegid plastiliinist, soodast ja äädikast vulkaane, tõstsid küünlaleegi abil vett tagurpidi klaasis kõrgemale, tegid tuhksuhkru, sooda, liiva ja piirituse abil silmnähtavalt kasvavaid musti monstrumeid ning panid külalised jõuproovina toorest muna katki pigistama. Õues said mudilased meie õpilaste juhendamisel mentosega teha coca-cola vulkaani ning panna Fairy vahu plahvatama. Mudilaste vanemad said samal ajal meisterdada liikuvat objekti kasutades kõikvõimalikke vahendeid. Töötuba pakkus lastele ja nende vanematele palju huvi ning tillukesed teadlased ei tahtnud kuidagi lahkuda.
Lisaks teadusele sai nautida kaasahaaravat muusikat, mida pakkus Up The Sky ning kohalik räppar Maakas. Kõhutäidet pakkus kohalik kogukond omatehtud küpsetiste näol.
Festivali edukale toimimisele aitasid meie koolist kaasa 8.b klassi Lene, Liisi, Johanna V., Johanna Ö., 9.a klassist Katariina, Kristjan K. ja Matthias, 9.b klassist Sander, Dmitri, Laura ning Melissa. Kosmosekoolide programm jätkab põnevate tegevustega juba augustis.