Vanalinna kool kolib remondi eest asenduspinnale

5703519t100hd20dEile hommikul saadeti Pärnu Vanalinna põhikooli õuelt Pargi tänavale kutsekooli teele esimesed autotäied kraami. Kõige esimesena lähetas koolipere ajutisse pelgupaika söökla- ja köögiinventari, mis uues kohas kohe paika tõsteti.
“Me kolime koolimajast ja võimlast ära kõik, mida meil tarvis ja mis ei kuulu utiliseerimisele. Kui aasta pärast oma majja tagasi tuleme, ootavad meid ees uued asjad,” seletas kolimisfirma meeste juhendamise vahel Vanalinna kooli direktor Pille Tahker.
Lahendus, et 547 õpilasega põhikool peab järgmise õppeaasta saatma mööda Pargi uulitsas päevinäinud kutsekooli ruumides, on direktori hinnangul võimalikest parim. Veetis aasta siin ju Koidula gümnaasiumgi. Vanalinna kooli õpilaste arv on küll pea 200 võrra suurem, kui oli Koidulal, ent Tahkeri kinnitusel mahutab koolipere end ajutisele pinnale kenasti ära ja kahes vahetuses õppetöö järele vajadust pole.
Päästerõngas on koduklassisüsteem: igal klassil on puhverpinnal oma õpperuum ja aineklasse siin sisse ei seata. Klasside vahet hakkavad käima õpetajad.
Tahker rääkis, et muus suhtes on muutusi vähe. Isegi tundide ajad jäävad samaks. “Me ise oleme olukorraga hästi rahul,” lausus koolijuht. “Põhjusi rahuloluks on kaks: esiteks vajab meie armas koolimaja hädasti remonti ja aastakümneid kuuldud jutt kohe-kohe algavast remondist hakkab nüüd lõpuks päriselt paika pidama. Teiseks saame selle aasta mööda saata omaette koolimajas. Jätkata omas rütmis, rutiinis ja kommetega. Me ei pea kellegi teise majas õhtuses vahetuses käima.”
Peale Vanalinna kooli tugipersonali ja õpetajate kaasatakse ühest majast teise minekul appi lapsevanemaid.
Mööbel ja muu vara pannakse puhtaks küüritud kutsekoolis oma kohale vahetult päralejõudmise järel. Siin ongi abiks vanemad, kes täna-homme kahe klassikomplekti kaupa asjad ajutises koolis paika sätivad.
Õppeaasta avaaktuse peab kool Pärnu kontserdimajas. Erinevalt varasemast alustab tänavu Vanalinna põhikoolis haridusteed neli esimest klassi – kolm suurt klassi, millest igaühes 27 õpilast, ja hariduslike erivajadustega õpilaste väikeklass.
Pärnu linnavalitsuse majandusosakonna juhataja Mait Talvoja ütles, et 114aastane Nikolai 26 koolimaja ja eakas Pühavaimu 19 võimlahoone selle kõrval võetakse renoveerimise käigus müürideni puhtaks. Koolimaja puhul ei puutu remont vaid katust ja aknaid, mis on nii korralikud, et neid pole vaja välja vahetada.
“Ajalooline koolimaja saab täiesti uue sisu, kütte-, vee- ja elektrisüsteemi. Ühte hoonetiiba tuleb liftki ja tundmatuseni muutub kooli õueala,” andis Talvoja eesootavast aimu.
Tööde lõpptähtaeg on tuleva aasta 18. august. Majandusosakonna juhataja tõdes, et ees ootab mahukas töö ja Vanalinna kooli rekonstrueerimise ja restaureerimise projekteerimis- ja ehitustöödeks korraldatud riigihanke võitjaks tunnistatud YIT Ehitusel pole ajaga priisata.
Vanalinna põhikooli, võimla ja õueala uuendamine läheb maksma 4 277 485 eurot.
Artikkel: Pärnu Postimees  Avaldatud 09.08.2016

Anu Villmann, reporter