Kõik päevad olid mitmekülgsed ja erinäolised. Tervisenädal algas Pärnu haigla veretalituse spetsialist Rahel Reimali loenguga „Terve doonor = terve patsient“. Õpiti tundma vere koostisosasid ja doonorluse üldpõhimõtteid. Doonorlus on heategevus, mis ei nõua palju aega ja vaeva, sellega saaksid hakkama paljud meist. Samuti ei tasu unustada, et meist igaüks võib sattuda abivajaja rolli.
Teine loeng sel päeval oli „Tervislik toitumine ja eluviis“, toitumisalast tarkust jagas Pärnu haigla toitumisnõustaja Guzel Karhu. Nõustaja pilgu all õpiti arvutama kehamassiindeksit, saadi teada, mis on toiduenergia ja kuidas organism seda energiat kasutab. Loengult lahkuti teadmisega, et täisväärtuslik toit sisaldab kõiki organismile vajalikke toitaineid ja tähtis on igal hommikul süüa. Keskseks teemaks sellel päeval oli tervislik toitumine, sest tervislik toitumine on teadagi hea tervise alus. Algklassid maitsesid toorsalateid ja jagasid toorsalatiretsepte oma klassikaaslastega.
Teisipäeval oli õpilaste ees Pärnu haigla psühholoog Helar Peterson loenguga “Eneseväärtustamine“. Väga oskuslikult kasutas psühholoog teema lasteni viimiseks lastele tuttavaid muinasjututegelasi Karupoeg Puhhi raamatust. Ta tähtsustas sõbralikke suhteid ja tervist. Enda väärtustamine julgustab avastama, õppima armastama nii iseend kui ka teisi.
Kolmapäeval räägiti suitsetamise kahjulikkusest. Loengu andis Pärnu haigla kopsukabineti õde Anu Hobustkoppel ja teema oli „Suitsetamise tegelikkus ja müüdid“. Õpilased said teada, millised rasked haigused ohustavad suitsetajaid. Tohter selgitas õpilastele passiivse suitsetamise kahjulikkust ja mida saab iga noor ette võtta oma tervise kaitseks, kui täiskasvanu kõrval suitsetab.
Neljapäev oli pühendatud liikumisele. Tallinna ülikooli tudeng Rain Annuste rääkis õpilastele teemal „Liikumine“. Liikumises peitub tervis, noor, kes piisavalt liigub, on tervem, tugevam ja rõõmsam. Ta kutsus õpilasi arvuti tagant tõusma ja õue minema. Õues on palju põnevat avastada ja kogeda. Annuste näitas piltei oma avastustest ja vallutustest, mis kõik olid seotud aktiivse liikumisega.
Nädala jooksul tuli kogu klassiga meeldivalt ja tervislikult aega veeta. Iga klass läbis koolipäeva lõpus üheskoos värskes õhus 2016 sammu vabalt valitud suunas. Kui nõutud arv samme tehtud, oli ülesanne end pildile jäädvustada. Pärast seda ei jäänud aga muud üle kui tuldud teed tagasi kooli või kodu poole jalutada, kaasas rõõmus meel ja punased põsed.
Tervisenädalale pani reedel punkti politsei- ja piirivalveameti Lääne prefektuuri prefekt Kaido Kõplase loeng “Narkomaania”. Väga huvitav ja asjalik esitlus ning põnev pildi- ja  videomaterjal igapäevaelust. Õpilased said teadmisi narkootikumide mõjust inimese tervisele ja uimastite tarvitamise rasketest tüsistustest.
Kogu tervisenädala vältel toimusid algklasside õpilastele õuevahetunnid. Õpilasesinduse õpilased sisustasid need aktiivset liikumist nõudvate tegevustega. Järgmisse tundi mindi rõõmsa meele ja punaste põskedega.
Täname häid koostööpartnereid Pärnu haiglat ja politsei- ja piirivalveameti Läänemaa prefektuuri.