Vanalinna PK oli väga edukas vabariiklikul „Tähekese“ e-viktoriinil!

Vanalinna PK väga edukas vabariiklikul „Tähekese“ e-viktoriinil!
Sügisel alustas üleriigilisel „Tähekese“ e-viktoriinil võistlemist 260 2.-3.klassi võistluspaari ehk 520 õpilast üle Eesti.  Finaalmängu ehk 10 parima võistluspaari hulka jõudsid ka kaks meie kooli 2.b klassi „Tähekese“  -sõpra. See on väga suur saavutus, arvestades alustanud võistlejate hulka. Finaalmäng toimus 11.04 Saaremaa Ühisgümnaasiumis, kus tuli lahendada päris raske ristsõna. Meie tüdrukud olid väga tublid: Stella Laineste ja Diandra Talpas-Taltsepp saavutasid 5. koha ja Tuuli Põldvee ja Beatrice Barbo 4.koha (3.kohast jäi lahutama vaid 1 punkt).  Kui veel arvudega mängida, siis üle Eesti mängu mänginud 520-st lapsest jõudis esimese 10 hulka 4 Pärnu Vanalinna Põhikooli õpilast! Pole paha!
Võistluse sisuks oli lugeda ajakirja „Täheke“ ja kolmes võistlusvoorus vastata ajakirja põhjal koostatud küsimustele e-viktoriinis. Igas võistlusvoorus vähenes võistlejate hulk selle võrra, kes ei kogunud vajalikku punktisummat, mis oleks taganud pääsu järgmisesse vooru. Ka meie koolist mängis mängu veel päris palju lapsi ja olen kindel, et vaatamata sellele, et kõik finaali ei mahtunud, andis see mäng kõikidele osalejatele  toreda lugemiskogemuse, arendas nende teksti analüüsi, rikastas koostööoskusi paaristöös ja kinnistas arvutikasutamisoskusi.
Mängu korraldavad Saaremaa klassiõpetajad juba alates 2000 aastast, kuid sellel aastal esmakordselt üleriigilisena. Mängu kokkuvõtete ja muu infoga saate tutvuda nende kodulehel  saareklop.edu.ee/koduleht/
Soovitan kõigile järgmisel aastal „Tähekese“ sõpradega ühineda, lugeda seda toredat ajakirja ja saada osa ka vahvast e-võistlusest.
„Tähekese“ sõprade õpetaja Tiiu Maide