AVA NÄDALAMENÜÜ SIIT

Õpilasi toitlustatakse nädalamenüü alusel, mis avalikustatakse kooli kodulehel ja söökla infostendil. Sööklal on õigus teha muudatusi ja korrigeerida menüüsid vastavalt vajadusele.

Kõikidele põhikooli õpilastele on hommikupuder ja lõunasöök tasuta.

Vanemad saavad soovi korral osta lapsele koolis lisaeine. Laps võib süüa lisaeinet ka ainult teatud päevadel.  1 toidukord maksab 1 euro.

Lisaeine on ettemaksuga toidukord. Kui te teete lapse lisaeine sööjaks ARNO süsteemis, tuleb ka teha rahaline ülekanne ja pidada arvestust oma lapse toidukordade üle. Süsteem võtab iga lisaeine päeva eest automaatselt maha 1 euro. Kui teie laps mingil põhjusel ei tule lisaeinet sööma (haige, võistlused jne.) tuleb lapsevanemal eelmise päeva kella 12.00-neks teha ARNO-s laps mitte sööjaks.

Kui teie laps ei soovi enam olla lisaeine sööja, siis peab lapsevanem ARNO süsteemis tegema lapse mitte sööjaks (EI).

LISAEINE ARVESTAMINE ja MAKSMINE  TOIMUB LÄBI haridusteenuste haldamise süsteemi ARNO
Täpsem info lapsevanemale → SIIN LINGIL

ARNO süsteemi lühi kasutusjuhend:

Kuidas laps sööma saada?
Tuleb valida „KOOLILÕUNA“ kus avaneb uus aken.
Sealt „Muuda lisapaketti.“
Valida real „tulevikus käib söömas“ valik „JAH“ ja valida sobiv algus kuupäev, millal laps lisaeinet söömas käima hakkab. Kui on sobilik valik tehtud vajutada nuppu „Salvesta ja tagasi“

Kuidas loobuda söömisest?
Programm paneb lapse sööma automaatselt terve õppeaasta. Kui soovite PPR eines loobuda, tuleb minna “Koolilõuna” – “Muuda lisapaketti” ja sealt valiku alt “Käib lisaeinet söömas” valik “Ei” ja sobilik kuupäev.

Kuidas käib maksmine?
Menüü ribalt tuleb valida “KOOLILÕUNA.” Lapse nime kõrvalt tuleb valida „Maksmine“ – saate valida avatud aknas sobiva summa ning siis sobiva panga, kus teha ülekanne. Kindlasti tuleb vajutada peale makse sooritamist nuppu „tagasi kaupmehe juurde.“ Makse läheb teie ARNO kontole, kus arvestatakse automaatselt maha need söögikorrad, mil laps on registreeritud PPR einele. Kontole võite kanda endale sobiva summa, kuid konto seisu ei tohiks miinusesse lubada.

PPR einet saab tellida enda jaoks sobilikeks päevadeks. Näiteks laps võib käia ainult kolmapäeviti PPR einet söömas. Selleks peab lapsevanem ARNO süsteemist lisama korduvpuudumise (õpetus all väljatoodud lingil). ARNO SÜSTEEMI TULEB MÄRKIDA PÄEVAD, MILLAL LAPS SÖÖMAS EI KÄI, ehk puudumise päevad. Kui laps käib söömas ainult kolmapäeviti, siis lapsevanem peab märkima ARNO süsteemis puudumised esmaspäeval, teisipäeval ja neljapäeval. Puudumisi saab muuta ja ümber märkida igal ajal.

Arno süsteemis märgitakse ainult puudumisi. See tähendab, et kui ei ole ühtegi puudumist märgitud, käib laps igal eine korral söömas ja raha arvestatakse kontolt maha. Lapsevanem vastutab ise puudumiste märkimise eest.
OLULINE ON TEADA, et saldo võib minna ka miinusesse.
Kui Teie laps ei käi enam lisaeinet söömas, peab kindlasti Lisaeine märkima “EI”

Kuidas puudumisi märkida?
Koolilõuna->lapse nime järel “Teata puudumisest” NB! Kui seda nuppu ei ole, tähendab see seda, et laps ei ole lisaeinele registreeritud.

Puudumisi saab teatada kas üksikpuudumisena või korduvpuudumisena.

Puudumist saab märkida vaid tulevikku ning järgmise päeva puudumisest tuleks teavitada enne eelmise päeva kella 12:00. Kindlasti tuleb ise märkida puuduma laps ka päevadel, kui toimuvad väljasõidud, ujumised, spordipäevad vms. Tagasikandeid teha ei ole võimalik, lapsevanem peab ise jälgima oma lapse lisaeinel osalemist.

Arno keskkonnas saate jälgida oma makse jääki ning vajadusel teha uus makse.

PPR eine aasta lõpetamine.

Kui õppeaasta saab läbi ja teie laps jätkab samas koolis õppimist, läheb PPR eine saldo automaatselt üle järgmisse aastasse (miinus k.a.). Kui aga soovite saldolt raha tagasi taotleda, tuleb kirjutada vabas vormis avaldus, kus on kirjas teie lapse nimi, klass, kool ning teie nimi ja arveldusarve number, kuhu sooviksite raha ülekandmist. Avaldus tuleb saata heli.mets@vanalinn.parnu.ee

Söömise ajad:
Hommikupuder kell 08:00 – 08:30
1.-9. klassi lõunasöök
I söögivahetund 10.10 – 10.30
II söögivahetund 11.15 – 11.35
III söögivahetund 12.20 – 12.40
ÕPIKESKUS sööb kell 11.00

Lisaeine

• 13.25 – 13.35 lisaeine õpilastele, kes ei käi pikapäevarühmas,
  • 13.00 – 13.25 ja 13.35 – 13.50 lisaeine õpilastele, kes käivad pikapäevarühmas.