Stuudiumi e-päevik

Alates 2019/2020 õppeaastast on Vanalinna koolis kasutusel Stuudiumi e-päevik. E-päeviku aadress on http://parnuvanalinna.ope.ee

Stuudiumi abiartiklid leiate https://parnuvanalinna.ope.ee/abi/info/

Kasutajaks registreerimine, lapsevanema ühendamine lapsega ja unustatud parooli meeldetuletus. 

 1. Uue konto loomine õpilasele
  Kõikidel õpilastel peab olema (ja on) isiklik Stuudiumi konto. Lapse andmed (nimi, klass, isikukood, meiliaadress) sisestab Stuudiumisse kooli administraator. Kui õpilase profiilis jääb meiliaadress mingil põhjusel lisamata, saab selle lisada lapsevanem (abi saab siit: Juhend lapsevanemale õpilase konto aktiveerimiseks), klassijuhataja või kooli administraator. Õpilane saab Stuudiumisse logida parooli, ID-kaarti või Smart-ID-d kasutades.
 2. Uue konto loomine lapsevanemale
  Lapsevanema konto saamiseks esitab lapsevanem kooli Stuudiumi lehel konto taotluse https://parnuvanalinna.ope.ee/konto.
  1. klasside lastevanemate kontod aktiveeritakse kooli administraatori poolt siis kui algab uus õppeaasta ja uued õpilased on Stuudiumis nimekirja lisatud (peale 30. augustit). Konto taotluse saavad vanemad ka enne seda kuupäeva esitada.
  Taotluse esitamiseks peab lapsevanem kõigepealt end turvaliselt tuvastama (ID kaardi või Smart-ID abil) ja lisama kontole meiliaadressi. Kui teil pole võimalik turvaliselt sisse logida, saab taotluse esitada ka ilma end tuvastamata, klõpsates taotlemise lehel “Lisainfo & abi” tekstile. Isikut tuvastamata esitatud taotluse üle vaatamine ja andmete kontrollimine võtab kauem aega.
 3. Unustatud parooli meeldetuletus
  Sisselogimisaknas tuleb klõpsata https://parnuvanalinna.ope.ee  “unustasid salasõna?” ja jätkata vastavalt juhendile.  Stuudiumi kontole lisatud e-posti aadressile tuleb parooli meeldetuletuse link. Kui teie e-maili aadress on muutunud ning te ei saa parooli tellimuse kirja kätte, siis võimalusel logige sisse ID kaardi või Smart-ID kaudu ning seejärel saate oma profiili salvestada õiged andmed.

Kui teil puudub võimalus ennast digitaalselt identifitseerida, siis esitage uue konto taotlus kooli Stuudiumi lehelt

Google konto õppeasutusele

Meie kool kasutab haridusasutustele mõeldud Google kontot (G Suite for Education), mis võimaldab luua igale õpilasele isikliku e-maili aadressi alates 1.klassist. Tavalist, st isiklikku Google kontot tohib noor omada alates 13.eluaastast (viide https://support.google.com/accounts/answer/1350409?hl=et) . Vahe kooli Google konto ja isikliku Google konto vahel on isikuandmete käitlemises. Isikliku gmaili konto andmeid võib Google kasutada oma soovi kohaselt. Kooli ehk ametliku Google konto puhul kehtivad EL isikuandmete kaitse reeglid, st Google isikuandmeid ei jälgi ega salvesta. Seetõttu on selle konto omamine turvaline ja lubatud ka alla 13. aastastele lastele.

Igale õpilasele luuakse 1.klassis koolitöödeks vajalik e-maili aadress, kujul: eesnimi.perenimi@vanalinn.parnu.ee. Kooli e-maili kaudu pääseb laps ligi erinevatele õpikeskkondadele ning õpib kasutama Google töövahendeid (slaidid, dokumendid jm). Lapse e-maili sisu kool ei kontrolli, kuid vajadusel saab muuta parooli või aidata erinevatel tehnilistel probleemidel.

Õpilane saab kooli poolt loodud aadressi kasutada kuni ta õpib Vanalinna koolis, seejärel aadress ja selle sisu kustutatakse.

Tunniplaan

Tunniplaanid asuvad internetis, aadressil https://parnuvanalinnpk.edupage.org/timetable  Soovitud tunniplaani vaatamiseks tuleb valida vasakul ülevalt esimesest nupust  oma klassi tähis.

Tunniplaani vaatamiseks võib laadida nutiseadmesse rakenduse  “Edupage” või salvestada avaekraanile otsetee.

 

Pärnu Vanalinna Põhikoolis kasutatavad õppekeskkonnad on kokkulepitud ülekooliliselt ja fikseeritud  siin dokumendis