Stuudiumi e-päevik (al 2019/2020 õa)

Stuudiumi kasutajakontode loomine

1. Kõikidele õpilastele ja lapsevanematele, kelle andmed olid 25.08.2019 seisuga koolil olemas, on Stuudiumi kontod eelseadistatud. Sisselogimiseks tuleb teil tellida e-mailile personaalne parool. Täpsem õpetus avaneb punktis 2.
Kui teie e-maili aadress on muutunud ning te ei saa parooli tellimuse kirja kätte, siis võimalusel logige sisse ID kaardi või Smart-ID kaudu ning seejärel saate oma profiili salvestada õiged andmed.
Kui teil puudub võimalus ennast digitaalselt identifitseerida, siis esitage uue konto taotlus kooli Stuudiumi lehelt
Stuudiumi täpsemad juhendid ja abi lapsevanemale leiate siit

2. Esimest korda sisse logimine
Lapsevanem, kellel oli varasemalt olemas konto Vanalinna eKoolis

Parooliga logimiseks:
1.1  Vanem avab kooli Stuudiumi esilehe
1.2. vajutab “unustasid salasõna?”
1.3. Sisestab oma ees- ja perekonnanime või isikukoodi ning seejärel saadetakse talle meilile link uue salasõna loomiseks.
Smart-ID või ID kaardiga logimiseks:
2.1 Vanem avab kooli Stuudiumi esilehe,
2.2 sisestab oma oma ees- ja perekonnanime või isikukoodi või meiliaadressi (ühe neist) ning valib Smart-ID või ID kaardi nupu.
3. Esimest korda sisse logimine
ÕPILANE, kellel oli varasemalt olemas konto Vanalinna eKoolis
1.1  Laps avab kooli Stuudiumi esilehe
1.3. Sisestab oma ees- ja perekonnanime ning seejärel saadetakse talle meilile link uue salasõna loomiseks.
—-
4. Esimest korda sisse logimine
Lapsevanem, kellel ei olnud varasemalt kontot Vanalinna eKoolis.
Vanem teeb siit kooli Stuudiumi lehelt kontotaotluse, kool saab selle vastu võtta ning vanem saab kasutama asuda.

Google konto õppeasutusele

Meie kool kasutab haridusasutustele mõeldud Google kontot (G Suite for Education), mis võimaldab luua igale õpilasele isikliku e-maili aadressi alates 1.klassist. Tavalist, st isiklikku Google kontot tohib noor omada alates 13.eluaastast (viide https://support.google.com/accounts/answer/1350409?hl=et) . Vahe kooli Google konto ja isikliku Google konto vahel on isikuandmete käitlemises. Isikliku gmaili konto andmeid võib Google kasutada oma soovi kohaselt. Kooli ehk ametliku Google konto puhul kehtivad EL isikuandmete kaitse reeglid, st Google isikuandmeid ei jälgi ega salvesta. Seetõttu on selle konto omamine turvaline ja lubatud ka alla 13. aastastele lastele.

Igale õpilasele luuakse 1.klassis koolitöödeks vajalik e-maili aadress, kujul: eesnimi.perenimi@vanalinn.parnu.ee. Kooli e-maili kaudu pääseb laps ligi erinevatele õpikeskkondadele ning õpib kasutama Google töövahendeid (slaidid, dokumendid jm). Lapse e-maili sisu kool ei kontrolli, kuid vajadusel saab muuta parooli või aidata erinevatel tehnilistel probleemidel.

Õpilane saab kooli poolt loodud aadressi kasutada kuni ta õpib Vanalinna koolis, seejärel aadress ja selle sisu kustutatakse.

Tunniplaan

Tunniplaanid asuvad internetis, aadressil https://parnuvanalinnpk.edupage.org/timetable
Soovitud tunniplaani vaatamiseks tuleb valida Klassid valikust soovitud klassi tähis. Seejärel saab Trüki valikust tunniplaani välja printida (soovituslikult landscape ehk laiupidi vormingus).

Tunniplaani jälgimiseks nutiseadmes tuleb alla laadida rakendus EduPage ning seadistada see järgnevalt:

1. Lae alla EduPage rakendus (Android seadmeleApple seadmele) ning ava.
2. Kliki nupule “Logi sisse
3. Vali alumine roheline nupp “Ma ei tea kasutajanime ja/või parooli”.
4. Vali alumine valik “Logi sisse külalisena”.
5. Kirjuta lünka kooli aadressiks: parnuvanalinnpk, seejärel kliki “Jätka
6. Vali roll (kas oled õpilane, lapsevanem või õpetaja), sisesta oma e-posti aadress ja kliki “Loo konto”.
Esmalt avaneb üks teavitus, mille võib sulgeda.
7. Tunniplaani nägemiseks tuleb klikkida ikoonil nimega “Tunniplaan”, valida üldnimekiri ja seejärel soovitud klass.
8. Tundide ajad kuvatakse “Teated” alajaotuses.
9. Menüü nägemiseks ava valik “Söökla menüü” ning vali soovitud kuupäev.

Rakendus on eesti keeles. Keeleseadeid saab vajadusel muuta suure E tähe alt (“settings” ja “language options”).
P.S! Esimesel avamisel avaneb igas aknas esmalt tutvustav demo, millele tuleb seni  “Edasi” (Next) vajutada, kuni ilmub “Sulge” (Close) nupp.