Algklasside konverentsinädalal võideldi nii lavanärvi kui oma ala meistritega

Vanalinna põhikoolis toimus traditsiooniline õpilaskonverents, kui nädala jooksul esitasid kõik algklasside õpilased oma kooliaasta jooksul tehtud uurimistöid. Algul esineti klassides, kust õpilasesinduse liikmed valisid silmapaistvamad õpilased saali suure publiku ees oma tööd ette kandma.
Konverentsile eelnes kabesilmutaan 2012. aasta Eesti meistri Argo Unnukiga. Kuigi keegi meie kooli õpilastest Eesti meistrile vastu ei saanud, said kõik kogemuse võrra rikkamaks küll. Mängulust ei lakanud veel nii pea, kui 7. ja 8. klassi õpilased päeva lõpus veel algklasside vastu kabet mängisid.
Õpilaskonverentsi alustuseks ütles paar julgustussõna esinejatele kabeliidu president Janek Mäggi, kes lisaks manitses kõiki väikeseid Einsteine olema uudishimulikud ning mitte unustama vahel ka mängimist. Peale seda oli sõnajärg noorte esinejate käes, kes paistavad iga aastaga ainult paremaks ning julgemaks muutuvat. Enamus algklassiõpilasi tegid silmad ette paljudelegi endast vanematele: esineti julgelt, kõva selge häälega ja oli tagumistessegi ridadesse näha, kui vaimustuses lapsed ise olid teemast, mille nad olid uurimiseks valinud. Ehkki kõik nad olid lihtsalt suurepärased, valis kooli hoolekogu siiski välja viis parimat, kelle töö teostus ja esitlus olid kõige paremad: 1.b klassist Maria Post „Täheraamat“  ja Artur Tolli „Jalgpallurite täheraamat“, 3.b klassist Hubert Teemägi „Soojuspaisumine“ ja Maria Mänd „Šokolaad“ ning 4.b klassi õpilane Hendrik Holtsmann „Üllatavaid ja kummalisi fakte“.
Konverentsitööde vahepalaks olid algklassiõpilaste endi kirjutatud ja mängitud keskkonnateemalised lühinäidendid. Igatahes sellist muljet küll ei jäänud, nagu oleks rahva ees esinemine meie kooli noorimatele õpilastele mingit erilist peavalu valmistanud. Õpilaskonverentsi toetas KIK.
Karmen Grigor
Pilte konverentsi võitjatest vaata siit
Pilte kabe simultaanist vaata siit