“Ära ole troll, jäta kotti oma räpakoll!”

Õpilastele meeldivad nende telefonid. Kellele ei meeldiks?! Meeldivad aga nii väga, et need võetakse kaasa igale poole. Mõelge nüüd aga mida sisaldab endas üks asi, mis on olnud igal pool? Selle peale me pigem mõelda ei taha ja pühime ette järgmise video, pildi või postituse naljakatest kassidest. Taolise tegevusega jäid silma ka õpilased. Ühe käega söön, teise käega surfin internetiavarustes. Siis selle sama käega võtan leiba, õuna või näpin nalja pärast naabri pirniviilu. Vägagi ebahügieeniline. Bakterid, viirused, parasiitide munad. Mida kõike võib leida ühe telefoni pinnalt. Seega oleme ära keelanud telefonide kasutamise sööklas. Keelud on lastele nagu punane rätik härjale. Seega tõstame hoopis teadlikust.

Tänasest on sööklas üleval õpilaste enda valmistaud plakatid, mis juhivad tähelepanu sellele, et hoiame oma telefonid söömise ajal kotis, kapis või kui üldse kohe ei suuda ilma olla ja õhupuudus kipub kimbutama, siis sügaval taskus.

Plakateid näed SIIT.