Brassical andis Vanalinna koolis meeldejääva kontserdi

Vanalinna põhikoolis andis meeleoluka kontserdi brassansambel Brassical. Õpilased on ikka harjunud, et vähemalt kord või paar veerandi jooksul toimuvad erinevad kontserdid, aga midagi nii erilist ei osanud keegi oodata. Selle seitsmeliikmelise pundi esinemine oli segu puhkpillimängust, näitemängust, laulmisest kui ka parodeerimisest. Mõne hetkega pälvisid noored pillimehed unelevate õpilaste tähelepanu, kuid ometi ei piirdutud vaid jandiga lavalaudadel – tuldi ka rahva sekka. Saalist valisid nad välja ühe „ohvri“, kes kaasati oma etendusse. Õndsate nägudega koguneti poolringis tasahilju tütarlapse ümber ja kõlama hakkasid „Majakene mere ääres“ aeglased viisid. Meeste ilmekas miimika ja kontserdi taoline koomiline pööre sundis kogu koolipere naerust kõverasse. Etenduse lõppedes aplodeeris ja vilistas kogu saal püsti seistes traksipükstes pillimeestele, kes olid toonud halli koolipäeva palju naeru ja vaheldust.

Karmen Grigor

Pilte saab vaadata siit