E-viktoriin jõudis finaalmängu lahendusteni Saaremaal

Vanalinna kooli lapsed olid ajakirjade Täheke ja Hea Laps lugemise e-viktoriinis taas edukad.

Sügisel alustas ligemale 700 algklasside õpilast üle Eesti ajakirjade Täheke ja Hea Laps lugemise e-viktoriini, see on tore lugemis-, koostöö- ja digioskusi arendav võistlusmäng.
Võistluspaarid loevad ajakirja numbreid ja lahendavad nende põhjal e-viktoriini eri voorudes. Toimub kolm võistlusvooru, millest pääsevad edasi paremate punktisummadega paarid.
Pärnu Vanalinna koolis on see võistlus üha populaarsemaks muutunud. Sel aastal alustas meie koolist eelmiste aastatega võrreldes jälle rohkem võistluspaare – juba 20 ehk 40 õpilast. Viimasesse võistlusvooru jõudsid lausa seitse meie kooli paari, sealt pääses finaalmängu kolm Tähekese võistkonda ja üks Hea Lapse võistkond, üks võistluspaar oli Rääma koolist.
Finaalmängule sõidetigi ühiselt ja sellest kujunes üks väga tore ja sisukas päev. Võistluse kõrval pakuti õpilastele ja õpetajatele võimalust osaleda põnevates töötubades, nautida teadusteatri etendust ja kaunist koolikontserti.
Seekord toodi Pärnusse Tähekese 3. klassi finaali võit, mille saavutasid Stella Laineste ja Alice Tacy Tahker Pärnu Vanalinna kooli 3.b klassist.
Väga tublid on kõik finaali jõudnud, sest sinna pääs nõudis püsivust ja pühendumist.
Vanalinna koolist võistlesid finaalis veel Tuuli Põldvee, Beatrice Barbo, Alex Laats ja Artur Tolli 3.b klassist ning Karoliina Liitmaa ja Cristin Tamm 4.a klassist.
Rõõm on tõdeda, et Pärnu esindus oli finaalmängus väga muljetavaldav.
Olen kindel, et järgmisel aastal on osalejaid veel rohkem, sest ettevõtmine on väga tore. Ettevõtmine toetab lastes lugemisharjumuse kujundamist, koostööoskust, teksti mõistmist ja muidugi väga olulist digipädevust.