EV100 raames toimusid põnevad ajalootunnid “Kes on Eesti riigimees Jaan Tõnisson?”

Jaan Tõnissoni Seltsi eestvedamisel toimusid täna, Tartu Rahu 98. aastapäeval, Pärnu Vanalinna kooli aulas kaks koolitundi, mis olid pühendatud riigimees Jaan Tõnissonile. Jaan Tõnissoni Selts on võtnud selle aasta ülesandeks eeskätt noortele Jaani Koodi avada ja rääkida sageli unustusse jäänud suurmehest..Tõnissoni dekodeerides räägis Pärnu Muuseumi direktor Aldur Vunk sündmustest Eestis ja maailmas Tõnissoni-aegade alguses, ajal, kui samm-sammult Eesti riiki loodi. Tõnissoni Seltsi juhatuse liige Aimar Altosaar rääkis Tõnissoni noorpõlvest, koolidest, kus ta õppinud on ja kuidas temast kujunes nii silmapaistev ja mõjukas tegelane. Sergei Metlev Eesti Mälu Instituudist aga rääkis Tõnissonist kui rahvajuhist. Tunnid aitas ettevalmistada ja läbi viia Epp Alatalu. Suur tänu Jaan Tõnissoni seltsile ja Pärnu Muuseumi juhataja Aldur Vunk´ile väga sisukate ja põnevate tundide eest!

Vaata pilte siit