Kooditund näitab kui lihtne ja võimas on programmeerimine.

7.-11. detsembrini toimuva Kooditunni(Hour of Code) raames toimuvad külalisõpetajate eestvedamisel Kooditunnid üle maailma.
Kooditunni eesmärk on näidata õpilastele kui lihtne ja võimas on programmeerimine ning anda võimalus igale noorele võimalus programmeerida. Kooditunni raames vaadatakse koos õpilastega inspireerivat videot, kus tuntud inimesed või tuntud ettevõtete töötajad räägivad programmeerimisest ja IT-st üldisemalt ning seejärel hakati Code.org keskkonnas blokk-käskude abil programmeerima erinevaid mänge. Õpilastel oli valida 8 mängu vahel. Ülesandeid oli erinevaid, nii joonistamisülesandeid kui ka tuli panna tegelasi üksteisega suhtlema. Peale kõigi ülesannete läbimist sai igaüks soovi korral luua omale nimelise sertifikaadi Kooditunni läbimise kohta ning seda soovi korral ka jagada.
Kooditund andis mulle kõvasti suhtlemisjulgust ning aitas mul näha kuidas teised mingit kindlat ülesannet lahendades mõtlevad ning mõne ülesande juures sain tänu õpilastele veel lihtsama ja parema koodi kui ise olin välja mõelnud.
Kooditunni andmise vastu tekkis huvi niipea kui nägin Nutilabori lehel Kooditunni reklaami.
Kooditunni raames andsin tunde: 7.12. Vanalinnas, 8.12.Räämal, 9.12. Sütevakas ja Vanalinnas ning 10.12. Ülejõel.
Projekti eestvedajad Eestis on Vaata Maailma SA, Microsoft ning Tagasi kooli.

Taavi Kreem
Pärnu Linna Noortekogu Kultuuri- ja Spordikomisjoni liige
Kooditunnid Vanalinna koolis 002 Kooditunnid Vanalinna koolis 003 Kooditunnid Vanalinna koolis 004 Kooditunnid Vanalinna koolis 005 Kooditunnid Vanalinna koolis 007 Kooditunnid Vanalinna koolis 009 Kooditunnid Vanalinna koolis 010 Kooditunnid Vanalinna koolis 011 Kooditunnid Vanalinna koolis 012 Kooditunnid Vanalinna koolis 013 Kooditunnid Vanalinna koolis 014 Kooditunnid Vanalinna koolis 016 Kooditunnid Vanalinna koolis 018