Loovtöö tõi kaheksandikes esile parima

Vanalinna põhikoolis lõpetasid sel nädalal viimased kaheksandikud oma loovtööde kaitsmise. Kokku kolmel õhtul esitlesid kaheksanda klassi õpilased oma aasta jooksul tehtud loovtöid. Esinemistele olid kaasa elama oodatud lapsevanemad, õpetajad kui ka seitsmendikud, kes tulevaks aastaks ideid koguda said. Lisaks esitasid küsimusi ja andsid hinnanguid esinejatele komisjon, kuhu kuulusid kooli direktor ja õppealajuhataja.
Esmaskordselt toimuv üritus õnnestus paremini, kui ilmselt keegi oleks osanud loota. Kui eelnevatel aastatel pidid õpilased tegema konverentsitöid nagu ülejäänud kool, siis tänavu anti kahesandikele praktiliselt vabad käed: kõik said leida enda jaoks just selle ühe valdkonna, mis neile kõige südamelähedasem ja meeldivam tundus.
Õpilaste teemavalikuid oli seinast seina. Eriliselt paistis silma näiteks kunstinäitus, mis pälvis suurt tähelepanu nii lapsevanemate kui õpetajate ja kaasõpilaste poolt. Suurim projekt oli ettevõtlusprogrammi Entrum raames algatatud heategevuskontsert. Üks poistepunt ehitas „Eesti kuubiku“, millega nad said maad ligi 2 km kõrguselt õhust filmida – selle projekti tähtsust koolile võrdles poiste juhendaja ESTCube-1 tähtsusega kogu riigile.
Loovtööde esitamine pakkus veel palju positiivseid üllatusi: särada said ka need, kes tavalises koolitunnis varju kipuvad jääma. Kogu koolipere saab suurepäraseid töid kuulata ja näha 3.juunil.

Karmen Grigor

Vaata pilte: 8.a klass