Osalema! Õpilasleiutajate riiklik konkurss 2019, tähtaeg 2. detsember

Õpilasleiutajate riiklik konkurss ootab noorte leiutajate töid! Tähtaeg on 2. detsembril, preemiafond 25 950 eurot, lisaks eriauhinnad koostööpartneritelt.
Preemiaid ja auhindu jagub nii õpilastele kui ka juhendajatele ja parimale koolile.

Konkursi tähtaeg: 2. detsember 2019
Teema: Leiutised, mis lahendavad igapäevaeluga seotud probleeme
Osalejad: Kõik leiutamishuvilised eelkoolist kuni 12. klassini, kaasa arvatud kutsekooliõpilased
Auhinnafond: 25 950 eurot. Lisaauhindu annavad välja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Eesti Patendiamet koostöös Ülemaailmse Intellektuaalse Omandi Organisatsiooniga, Eesti Rahvusringhääling, Eesti Ameerika Suursaatkond, Kuninglik Taani Saatkond, SA Teaduskeskus AHHAA, Energia Avastuskeskus, TTÜ Mektory Tehnoloogiakool, ajakiri Minu Maailm, Lottemaa.

Konkursi tulemused avalikustatakse ja auhinnad antakse üle õpilaste teadusfestivalil 14. aprillil 2020 Tartus. Kõigile auhinnasaajatele antakse sellest eelnevalt ka isiklikult teada.

Esitatud ideid hinnatakse neljas vanuserühmas:
I vanuserühm – eelkool – 3. klass
II vanuserühm – 4.–6. klass
III vanuserühm – 7.–9. klass
IV vanuserühm – 10.–12. klass ja kutsekooliõpilased

Põhjalikuma info konkursi tingimuste, tööde esitamise ja nõuete kohta leiate konkursi kodulehelt http://www.etag.ee/leiutajad

NB! Hindamisele lähevad vaid need leiutised, mis on registreeritud, st mis on esitatud elektroonilises osalusvormis www.etag.ee/konkursid 
Juhendajapreemia ootab vaid seda preemiatöö juhendajat, kelle andmed on osalusvormis kirjas.

Abiks juhendamisel!

  1. Klassi või kooli stendile panekuks saate välja trükkida ka kirjale lisatud selleaastase konkursi postri.
  2. Abiks juhendamisel on kindlasti tootedisainer Merike Rehapapi veebiloeng „Disain kui praktiline loovus, mis see on ja kuidas seda rakendada kooliprogrammis“. Link loengule Scientixi portaalis, otselink samale loengule Youtube’is.
  3. Konkursile saadetud vahvamatest töödest on valmis saanud posternäitus, millest samuti inspiratsiooni saab ja  mille faile saate näha kodulehel. Näitust, st suuri rollup-postreid saate meie juurest tasuta tellida ka koolidesse.

Konkurss toimub sel aastal juba 12ndat korda, kokku on selle aja jooksul esitatud hindamiseks üle kaheksa tuhande leiutise ja idee.