Tervisenädalal tehti üheskoos 2014 sammu

Tervisenädalal tehti üheskoos 2014 sammu
Eelmine nädal pühendati Vanalinna põhikoolis tervisele. Vahetundide ajal said kõik huvilised proovile panna oma tantsuoskused koos tantsukooli „Black, Brownie and The Blondes“ liikmetega. Esmaspäeva pärastlõunal tutvustas korvpallitreener ja Pärnu Spordihalli juht Mait Käbin koos sportlastega nii suurtele kui ka väikestele erinevaid sportimisvõimalusi Pärnu Spordihallis, rääkides lähemalt oma lemmikalast, korvpallist.
Iga päev toimusid erinevatele vanuseastmetele mitmeid harivaid loenguid turvalisest interneti kasutamisest seksuaalkasvatuseni välja. Neljapäeval rikastas meie teadmisi loeng „Tervislik toitumine on sinu tervise alus“, kus Toiduainete Instituudi toitumisspetsialist Tagli Pitsi rääkis lähemalt õige toitumise olulisusest meie igapäevaelus. Tervisliku toitumise teema ei piirdunud vaid loenguga koolisaalis. Algklassiõpilased said ka praktikas kätt proovida ja üheskoos selgitati välja õpilaste enda tehtud „Parim toorsalat 2014“.
Nädal lõppes aga mõnusa jalutuskäiguga värskes õhus, mil kõikide klasside ülesandeks oli teha 2014 sammu enda valitud suunas ja jäädvustada kogu klass sihtkohta jõudes ka pildile. Selline traditsioon leidis Vanalinnas aset juba teist korda ja kui nii edasi, peaks aasta aastalt meie õpilaste tervis küll ainult paremaks minema.
 
Elisabeth Teinburg, Karmen Grigor