Töötuba “Arduino majakas” Vanalinna Põhikoolis.

Vanalinna Põhikooli 2. ja 6.klassi õpilastel oli võimalus osaleda Tehnoloogiahariduse Seltsi poolt korraldatud töötubades. Eesmärgiks oli pakkuda õpilastele läbi praktilise tegevuse kaasaegse tehnoloogiamaailma avastamist.
Vanalinna kool hoolitseb selle eest, et õpilaste tunnid oleksid sisukad ka kooliaasta viimaste päevadel. Hommikul oli kooliesine täis busse, et õpilasi erinevates suundades huvitavat vaatama ja kogema viia. Ega ka koolimajas sees põnevust vähem saa lubada. Nii oligi varem kokku lepitud, et paarile klassile tulevad tunde läbi viima väljaspoolt kooli õpetajad Tehnoloogiahariduse Seltsist. Andi Lõhmus ja Kalmer Kivi veeretasid kohale mahuka kohvri, mille sisuks tervele klassitäiele õppevahendid ja sülearvutid. Alustuseks õpiti elektrivooluringe koostama ja leede lülitama. Peale seda automatiseeriti kogu protsess Arduino mikrokontrolleri abil. Oli tore näha, et õpilased 2. ja rääkimata 6. klassist said oma majakad ehitatud ja vilkuma programmeeritud. Õpilastega koos õnnestus see suurepäraselt ka kooli õppealajuhataja Kaire Teemägil. Tehnoloogiahariduse Seltsi poolt pakutav õppetund kulges planeeritult, sest õpilasi köidab silmale nähtava lõpptulemusega rakendusliku sisuga õpe. Lõhmuse ja Kivi jaoks oli õppetöö läbiviimine meeldiv kinnitus, et Vanalinna kool peab oluliseks tulevikku vaatava õppe kuulumist kooli õppekavasse. Sündis ka rida mõtteid koostööks, mida ühiselt Pärnu Linnavalitsuse toel sügisest rakendama hakata.
Tehnoloogiahariduse Selts on loodud mõne Pärnu ettevõtetete toetusel, et üldhariduskoolides rikastada tehnoloogiaõpet praktiliste ja kaasaegsete vahenditega.
Vaata pildigaleriid siit