Vaasa õpilased külastasid kooli

Eile tekitasid Pärnu Vanalinna põhikoolis elevust Pärnu sõpruslinnast Vaasast kohale sõitnud soome õpilased.
Eelneval päeval olid vaasalased andnud meie kooli saalis meeleoluka ja kõrgetasemelise kontserdi, milles olid ühendatud soome- ja inglisekeelsed laulud ning tantsuline pool.
Kolmapäeval aga võisid mitmed õpilased tundi minnes eest leida pundi rõõmsameelseid soomlasi tagapingis istumas, kes olid tulnud osa saama meie ainetundidest. Ei olnud harv juhus, et andekad ja laululembelised põhjanaabrid lühikese julgustamise järel lauluviisigi üles võtsid, mis pakkus vaheldust tunnirutiinile nii õpetajatele kui ka õpilastele.
Kui väike ülevaade meie koolielust oli saadud, viisid kaheksandikud Vaasa õpilased Pärnu linnaekskursioonile, kus tutvustasid suvepealinna kõige olulisemaid ja vanimaid ehitisi. Taoline ettevõtmine oli suurepärane võimalus mõlema maa noortel praktiseerida oma keeleoskusi ning luua uusi tutvusi ka teise riigi õpilastega.

Karmen Grigor

Pilte:

kontserdist  vaata  siit

tundide külastusest ja linnaekskursioonist vaata siit