Vanalinna kool pidas vabariigi aastapäeva kirikus

Vanalinna kool pidas see aasta oma vabariigi aastapäeva aktuse Eliisabeti kirikus, kuhu mahtus korraga terve talvemantlitesse peitunud koolipere. Eestkõneleja rollis oli ajalooõpetaja Madis Somelar, kes ei jätnud kasutamata võimalust avardada meie teadmisi nii riigi sümbolite kui ajaloo vallas.
Lisaks sisustas kontserdieelset aega direktor oma tervituskõnega, kust ei puudunud tavapärased mõtteterad ning õpetussõnad. Sõna võttis ka poliitik Trivimi Velliste, kes sarnaselt koolijuhile manitses noori hindama ja austama oma rahva kultuuri ning keelt. Kõnedest jäi kumama mõte, et selle asemel, et küsida, mida kodumaa saab meie heaks teha, peaks igaüks meist õppima küsima, mida meie saame oma Eesti heaks teha.
Õpetussõnad kuulatud ja kõrva taha nopitud, astus lavale Ülejõe gümnaasiumi orkester, kelle rahvuslikud viisid kõlasid kõrgetelt kirikulagedelt vastu ja häälestasid kõiki läheneva tähtsündmuse lainele.
Karmen Grigor