Vanalinna kool tähistas sünnipäeva

Vanalinna kooli pere tähistas 27. novembril kooli sünnipäeva. Päeva esimesel poolel toimusid tavapärased tunnid, seejärel kolm aktust, kus iga klass sai esineda ja koolile õnne soovida. Sünnipäev lõppes kringli söömisega klassides.
Meeleolukas päev algas suurte ettevalmistustega aktusteks, enne esinemist tahtsid kõik teha veel viimaseid proove. Mitu klassi saabus kooli suurte kottidega, milles olid esinemisriided.
Tundide lõppu ja aktuse algust oodati põnevusega. Aktus algas tavapäraselt kooli hümniga, seejärel süütasid klasside esindajad sünnipäevaküünlad. Kaunis küünlasäras sai tervituseks sõna meie kooli direktor Pille Tahker.
Direktor rääkis õpilastele loo kullapotist, mille abil täitus inimese kolm soovi. Direktoril olid oma kolm soovi ja tema silmist oli näha, et ta siiralt soovib nende täitumist. Tema soovide peamõte oli Vanalinna kooli heaolu, et õpilased oleks tublid ja sõbralikud. Pille Tahkeri jutt oli mõtlemapanev, aga mõistetav, pealegi on need soovid elluviidavad.
Järgnesid õpilaste esinemised. Näha võis sel päeval algklasside esituses laule ja tantse, keskastme õpilased esitasid näidendeid ja tantsisid, vanema astme õpilaste lemmiknumbriks olid playback’i show’d. Menukaks osutusid 9. klasside esitused, sest nende esinemine oli tõeliselt professionaalne. 9.a klassiga koos oli laval klassijuhataja, 9.b klassil oli hea koreograafia ja läbimõeldud esitus. Esinemistega saadi suurepäraselt hakkama ja naerutatud sai publikut korralikult.
Pärast aktust kogunesid õpilased klassidesse ja asusid isukalt maitsvat kringlit sööma. Sünnipäeval olid õpilaste emotsioonid laes ja esinemisi nautisid kõik täiel rinnal. Oli tore, meeldejääv ja lõbus sünnipäev.
Pildigaleriid sünnipäevast vaata siit
Artikkel Pärnu Postimehes