Päkapikupäev võimaldab igal õpilasele täiendada oma teadmisi ja oskusi vahvates töötubades. Tavalisest teistsuguse koolipäeva eesmärk on enne jõuluvaheajale minekut süstida lastesse jõulumeeleolu ja halli argipäeva vaheldust tuua.
Oma oskusi ja teadmisi sai proovile panna diskot või hoopis valssi tantsides, jõulukaarte ja lumehelbeid meisterdades. Tehnikast huvituvad õpilased said rohkem teada 3D-piltide valmimisest ja modelleerimisest. Menukaks kujunes üheksanda klassi tüdrukute korraldatud ilutuba, kus tehti soenguid ja jagati ilunippe.
Mitmendat aastat järjest on teinud meie kooliga koostööd Ants Lopsik, kes õpetab lapsi koos Eda Käsperiga peotantsu tantsima. Sel aastal keerutasid Lopsiku käe all jalga kaheksandikud. Kindlasti said selgeks neile valsi põhisammud ja rumba rütmitaju.
Tänavu said kiiresti täidetud ilutoa ja meisterdamistöötoa registreerimislehed. Osas töötubades kasutati nutivahendeid. Kellel oma vahendit polnud, sai kasutada kooli tahvelarvutit.
Päkapikupäev on Vanalinna kooli üks toredamaid traditsioone. Päev on põnev, pakub uut ja huvitavat.
Janeka Palu 8.a
lisanne
Artikkel Pärnu Postimehes
Vaata PP avaldataud pildigaleriid