Vanalinna kooli õpilased osalesid loodusalasel kohtumisel Vaasas

5-9. mail olid Vanalinna kooli kuus õpilast koos õpetaja Ele Jaanimägiga Soomes Vaasa linnas. Toimus Pärnu ja Vaasa koolide vaheline loodusalane kohtumine, mille eesmärk oli tutvustada erinevaid loodushariduslikke võimalusi ning julgustada õpilasi suhtlema ja uusi sõpru leidma naaberriigi õpilaste hulgas. Lisaks Vanalinna kooli esindusele oli reisil kaasas ka õpilased ja õpetajad kunstikoolist, muusikakoolist, keskkonnahariduskeskusest, Kuninga tn põhikoolist ning Ühisgümnaasiumist. Meie õpilastest osales projektis Eliise Haljas 7a, Rasmus Maalinn 7b, Raian Pavelson 7b, Valter Vesingi 7b, Markus Toomsalu 8a ja Chrystal-Katriin Kopti 9c. Projekti eestvedaja ja koordinaator oli Reine Tapp

Nädala jooksul matkasime Põhjalahe graniidisel rannikusaarestikul, mis kuuluvad UNESCO kultuuripärandisse, külastasime Sundom’i Meteoriihia keskust, mis asub Vaasast veidi maad lõunapool ning mis on loodud 6 km läbimõõduga meteoriidikraatrisse. Külastasime kahte Vaasa kooli, kus Eesti ja Soome õpilased osalesid koos loodusülesannete lahendamisel ja mängisid pesapalli. Muuseas esitati meile ka Variska kooli õpilaste poolt Romeo ja Julia muusikal, mis oli originaalselt noortepäraseks ja kaasaegseks muudetud, kajastades noorte muresid ja valikuid hea ja halva tee vahel. Ka meie õpilased said Vaasas enda teadmisi näidata. Nad tutvustasid suurele saalile inglise keelsete ettekannete abil meie riigi loodussümboleid. Lisaks tugevatele loodusalastele teadmistele näitasid meie õpilased ka väga kõrget inglise keele taset.

Lisaks kaasas olnud õpilastele said ka mõned teised Pärnu koolide õpilased enda imelisi oskuseid Vaasas tutvustada – kohalikud raamatukogus avati uhkelt Pärnu õpilaste loodusfotode näitus. Kogu nädala jooksul saadud kogemused lõppesid noortel Tropicalandi veepargi külastusega ning õpetajatel piduliku õhtusöögiga viikingite stiilis ajaloohõngulises kohas.

Oleme Eestis tagasi rikkamatena ning sealsed õppimise võimalused ja valikud on meile eeskujuks ja õppimise kohaks.
Õp.Ele Jaanimägi