Vanalinna Põhikooli õpilane käis Eesti Välisministriga lõunasöögil

Eesti Vabariigi Välisminister Sven Mikser kutsus Pärnu Vanalinna Põhikooli 9. klassi õpilase Elisabeth Käbini ja ajalooõpetaja Maris Vain-Norrise lõunasöögile. Elisabeth osales Välisministeeriumi ja Eesti Õpilasesinduste Liidu poolt väljakuulutatud esseekonkursil “Diplomaatia ja rahu”, kus ta saavutas II koha. Konkursile laekus üle kolmekümne töö, erinevatel poliitilistel teemadel.
Lõunatamine leidis aset 5. jaanuaril Tallinnas, kus peale Eesti Välisministri osales ka Välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektor Jüri Seilenthal. “Arutlesime väga paljude erinevate poliitiliste teemade üle ning minister rääkis ka põhjalikult enda tööst. See oli minu koolivaheaja tippsündmus ning olen väga õnnelik ja tänulik võimaluse eest einetada Välisinistriga ühes lauas,” ütles Elisabeth.