VV 2022 ehk VõltsValimised 2022

Sotsiaalainete nädala raames toimusid klassiruumis 122 VõltsValimised. 9ndad klassid valmistasid ühiskonnaõpetuse tunni raames ette valimisplakatid ja 5.-9. klass sai teha oma valiku. 9ndikele anti kaks lähenemisviisi. Ühel juhul koostada sisuliste valimislubadustega koolielu arendav valimisplatvorm. Või siis teisel juhul lihtsaid ja populaarseid, hääli püüdvaid lubadusi sisaldav plakat. Kümnest töörühmast (erakonnast) valis sisulise tee kaks erakonda. Ülejäänud asusid üksteise võidu välja mõtlema noori meelitavaid lubadusi.

Tulemuseks oli sisuliste erakondade krahh, mõlemaid jäid viimaseks. Ülejäänud kohad jagati ära erakondade vahel, kes üsna sarnaselt lubasid järgmisi asju: Luba käia Jussinis, vaba riietus, kiirsöögirestoranid kooli hoovis, pikemad vaheajad jne. Võitjateks osutusid kaks erakonda, kes keerasid eelmistele lubadustele veel vindi peale ja lubasid õpitulemuste eest ka raha maksta. Valimiste üldvõitjaks tuli erakond EME ehk Eesti Mimude Erakond. Valijad küsisid korduvalt üle, et kas need asjad ka päriselt koolis tulevad? Tõsine pettumus peegeldus nende nägudelt, kui nad teada said, et tegemist oli mänguvalimistega.
Aitäh, õpetaja Ott!