Teine finaali valitud konkursitöö on õpetlik, mõtlemapanev ja samas humoorika alatooniga videofilm “Kunstihull Pärnus” (autorid Liis Lumisalu, Frida Aless Bergmann, Liidia Vessmann, Anders Karu ja Kerdo Kivistik).
See on väga loov film, kus õpilased mõtlesid ise filmi teema, mõtte ja teostuse, filmisid ja töötlesid valminud materjali.
Peale konkursitöö tuli õpilastel luua digitaalne arengumapp, mis kajastaks töö etapilist valmimist nii kirjas kui pildis.
Meeskonnad alustasid tööga novembri alguses ja jõudsid finaalikoha taganud lõpptulemuseni veebruari lõpus. Töö käigus rikastasid õpilased oma IT-alaseid teadmisi, arendasid koostööoskusi nii õpetajate kui kaasõpilastega, suurendasid esinemisoskust ja -julgust ning said osa iseloomise rõõmust.
Finaali pääsenud meeskonnad esitavad oma töid reedel, 22. aprillil Vanalinna põhikooli 5.–7. klassi õpilaskonverentsi avaaktusel, nende HITSA konkursitöö ongi nende selleaastane uurimistöö.
23. aprillil sõidetakse Tallinna Kultuurikatlas toimuvale HITSA tehnoloogiapäevale, kus finaali pääsenud meeskonnad kohtuvad žüriiga, diskuteerivad konkursitöö teemal ja saavad hindajatelt vahetut tagasiside.