Kirjandusmäng „Krimkalood 2015“

24. jaanuaril kell 12.00 toimus kirjandusmäng Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonnas. Vanalinna kooli esindasid 4.a-st Kaisa ja Liis, 3.A-st Jete-Miia. Läbi tuli lugeda 21 laste kriminaalraamatut: 3 Astrid Lindgreni raamatut, 5 Ilmar Tomuski raamatut, 5 Mika Keräneni raamatut ja 8 Lena Lilleste raamatut. Pärnu eelvoor toimus keskraamatukogu perepäeva ja finaal Tallinna raamatumessi raames. Meie kool sai finaali ning toredad sisukad kotid lastele kingiks. Enne kui finaal algas, saime raamatumessil otsida raamatute pealkirju ja autoreid, ning me võitsime sealt omale raamatuid. Kirjandusmängu finaal Tallinnas algas kell 12.00 ning seda juhtis Taavi Tõnisson NUKU teatrist. Finaalis kahjuks meie kool esimese kahe hulka ei saanud, kuid kõik osalejad said endale Ilmar Tomuski kõige uuema raamatu „Kriminaalne pangapresident“. Tegelikult on meie saavutus päris hea, sest tähtis pole võit, vaid osavõtt. Meile endale meeldis kirjandusmäng väga ja me oleme väga õnnelikud, et me saime nii toredast üritusest osa võtta. Peale viktoriini tutvustati meile Rahvusraamatukogu. Võib öelda, et päev pealinnas jääb meile kauaks meelde.

Kaisa ja Liis 4.a klass