Vabakooli ja Vanalinna kooli lapsed tutvustasid õhinaga oma uurimusi

Pärnu Vabakoolis kogunesid kahe kooli 2. ja 3. klassi lapsed.
Foto: Liia Severin
Pärnu vabakoolis kogunesid kahe kooli 2. ja 3. klassi lapsed, et traditsioonilisel kevadisel kohtumisel „Nüüd ma tean!“ üksteisele oma uurimusi tutvustada. Valikus oli lastepäraseid teemasid loodusest, loomadest ja vanasõnade kasutamisest oma peres
Tööde tase oli ühtlane. Noored esinejad jätsid avaliku esinemise südikusega varju nii mõnegi täiskasvanu. Kõiki ettekandeid oli lust kuulata. „Gepard“, „Kobras“, „Ilves“, „Metssiga“, „Jänes“; „Harilik mänd“, „Kask“; „Vanasõnad minu peres“ – need ettekanded panid publiku kaasa mõtlema ja kõndima nii tuttavaid kui ka tundmatuid radu. Hilisemad küsimused-vastused äsja kuuldud ettekande kohta näitasid tänulikku kuulamist.
Publikut lummasid vabakooli lapsed Paula Kütt, Lisette Merelaid, Mia Elise ja Tristan Erm, Maare Järvekülg, Teevi Lääts ning Alex Ismo Ilonen (juhendajad Liia Severin ja Vilve Noppel); samuti Vanalinna kooli esinejad Angela Jürgens ja Sten Viiberg (juhendajad Reet Mõis ja Sirje Semenov).
Tore kohtumine sai teoks tänu Pärnu vabakooli ja Vanalinna kooli entusiastlikele õpetajatele, kes teavad, millist imet saab näha, kui laps on maast madalast innustatud kõige rammusamas arengusuunas rõõmuga liikuma ja pingutama. Need õpetajad aduvad, et igal aastal ikka ja jälle publiku ette astudes on tulemuseks julge ja selge mõtlemisega noor, kellega koos on huvitav ka lihtsaid maailmaasju arutada nii, et ei saagi enam aru, kes suur või kes väike, kes arukas või veel arukam on. Ja ainult sellepärast tasub igal hommikul jälle kooli minna!