Kohtumine brasiillasest võrkpalluri Bryan Romano Faraniga

Keeltenädal tõi Vanalinna eksootilise külalise
Meie kooli keeltenädal tõi palju positiivseid üllatusi. Üheks selliseks oli kohtumine brasiillasest võrkpalluri Bryan Romano Faraniga, kes võlus õpilasi kohe oma sooja ja südamliku loomuga.
Oma elu Pärnuga sidunud noor mees palju spordist aga rääkida ei saanud. Tänu õpilaste suunavatele küsimustele läks jutt kiiresti Brasiilia elu ning inimeste juurde. Ja Bryanil oli, mida rääkida. Ta jutustas ausalt ja ilustamata sealsest narkokultuurist, vaesusest kui ka haridussüsteemi kitsaskohtadest. Emotsionaalsus, millega ta seda kõike edasi andis, pani publiku hiirvaikselt kuulama. Südamesse puges mõistmine, kui hea ikka on Eestis elada.
Igapäevaselt Pärnu Spordihallis töötav Bryan ei rääkinud meile midagi, mida ei vahendaks televiisor või ajalehed. Ainus vahe oli selles, et tema rääkis oma kogemustest.
Loodetavasti pani noore brasiillasega kohtumine vähemalt mõnegi õpilase mõtteid mõlgutama ja täiustus ka inglise keele sõnavara.
Karmen Grigor