Vanalinna koolis seoti keeled sõlmest lahti.

Viimastel aastatel on meie koolides ikka enam ja enam hakatud korraldama ainenädalaid. Õpilastele on sellised ettevõtmised toredaks vahelduseks ning ka õpetajatele mõjuvad nad värskendavalt.

Võõrkeeleoskus on üks praktilisi oskusi, mille õpilane koolist kaasa saab. Kõige lihtsam on seda oskust lihvida keelekeskkonnas, aga 500 lapse Inglismaale lennutamine läheks pisut liiga kulukaks. Seepärast otsustasimegi tuua tüki keelekeskkonda hoopis Eestisse, Pärnusse, Nikolai tänavale.

Juba hommikul tervitasid lapsi uksel kuninganna Elizabeth II (kahjuks küll mitte päris) ja Sotši olümpiamängude maskott jääkaru. Ja ikka inglise ja vene keeles. Väiksemad olid algul küll pisut ehmunud, aga õppisid kiiresti.

Ainetundides õpetasid õpetajad oma ainet jõudu- ja oskusimööda võõrkeeles. Vahetundide ajal toimusid aulas lustakad tegevused kas inglise või vene keeles: lauldi karaoket, tantsiti inglisekeelsete laulude saatel, vaadati lõbusaid videoid. Lisaks said kõik õpilased vastata päevaküsimusele või tõlkida päevalauset. Viimane tegevus osutus üle ootuste haaravaks – noorim vastaja oli 1. klassi õpilane ning pikka aega hoidis liidripositsiooni 2.a klass.

Muidugi jätkus tavapärasest erinevat tegevust ka võõrkeeletundidesse. Inglise keeles viidi läbi veebiolümpiaad, 4. – 6. klassid seiklesid koolimajas erinevaid ülesandeid täites ning tülitasid koolitöötajaid neilt inglise keelseid küsimusi küsides, 3. klassid joonistasid lõbusaid plakateid ning 7.-8. klassidel käis külas Brasiilia noormees Brayan Romano Faraniga kes lapsi oma südamliku ja sooja olekuga võlus. Vene keeles selgitati välja parimad ainetundjad ning helindati multifilme. Sõbrapäeval õpilastele kommide lunastamiseks antud ülesandedki olid võõrkeelsed.

Organiseerijate jaoks oli nädal pingeline, kuid lapsed olid väga aktiivsed ja tublid ning reedeks oli korraldajail tunne, et ka järgmine nädal võiks jätkuda samas vaimus.

Täname südamest on ülitoredaid õpilasi ning abivalmis ning koostööalteid kolleege!

Pärnu Vanalinna kooli võõrkeeleõpetajate nimel

Ave Soodla