LASTERAAMATUPÄEVAL VÕIS KOOLI TULLA RAAMATUKANGELASENA

2.aprillil, muinasjutuvestja H.C. Anderseni sünniaastapäeval tähistasid Pärnu Vanalinna kooli lapsed rahvusvahelist lasteraamatupäeva.
Nagu on öelnud lasteraamatupäeva initsiaator ja Rahvusvahelise Noorsookirjanduse Nõukogu (IBBY) looja Jella Lepman: “…oleks hea, kui võimalikult paljud lapsed loeksid ühtesid ja samu häid raamatuid, nii et neil oleks midagi ühist ja nad mõistaksid täiskasvanuna üksteist paremini”. Sellest mõttest olid kantud nii päeva planeeritud Vanalinna kooli õpetajate lapsepõlve lemmikraamatute näitus kui ka raamatutunnid raamatukogus.

Kooli võis tulla kostümeeritult, lapsed kehastusid oma lemmikuteks. Koolimajas liikusid ringi Pipid, Sipsikud, Haldjad, Piraadid, Kurjad Hundid ning paljud muud tegelased lastele armsatest raamatutest.
Raamatukogutundides said lapsed kuulda katkeid õpetajate lemmikraamatutest, saadi teada, millised loetud raamatud on ühendanud õpetajaid ning kas erinevate põlvkondade lastel on ka ühiseid lemmikuid.

Vahetundides sai end aga väljaelada raamatutegelaste diskol.

Vaata pilte siit