LOODUSAINETE NÄDAL 13.-17.märts

ESMASPÄEV
  • Algklassidele toimuvad saalis Hullu Teadlase etendused.
  • 3.tunni ajal on saalis 1-2 klassid ning
  • 4.tunni ajal on saalis 3-4 klassid + õpikeskus.
TEISIPÄEV

Integreerime loodusained emakeelega ning loodusainete tundides kirjutavad õpilased kirja loodusele, mõnele loomale, taimele, inimorganile või näiteks teadlasele.
KOLMAPÄEV

• Toimuvad meteoroloogia loengud (kahetunnised) saalis, rääkima tuleb tuntud sünoptik Ele Pedassaar.
  • 3-4 tunni ajal on loeng 5.klassidele, see toimub 5.b klassis, a klassi lapsed võtavad kaasa oma toolid ja ühinevad. Ka õpikeskus on oodatud.
  • 4-5 tunni ajal toimub loeng saalis ning sinna on oodatud 7a, 7b, 8a, 8b, 9a, 9b ning õpikeskus.
Loeng maksab õpilasele küll 3 eurot, kuid on äärmiselt vajalik kliima teema põhitõdede teadasaamiseks ning teemast laiema pildi saamiseks. Kliima on läbiv teema põhikooli III astme geograafias.
NELJAPÄEV
  • 2.tunni ajal toimub arsti šokiloeng riskantsetest eluviisidest ja enda tervise hoidmisest. Loengut peab arst Madis Veskimägi. Loeng toimub 9.a klassis, b klass võtab toolid kaasa ja ühineb. Ootame kuulama ka õpikeskust.
  • 3.tunnil jätkame – samas klassiruumis samas koosseisus tuleb loengut pidama ülikooli professor Tiit Land ja räägib keemia ja muude loodusteaduste õppimisest ülikoolis ning nende vajalikkusest ja tulevikusuundadest. Kui aineõpetajad lubavad, võiks seda kuulata ka mõned helgemad pead 8.klassidest.
  • 6.tunni ajal toimub loeng 7.klassidele Liliana klassis. Kevade saabudes hakkab päevakorda tulema kahepaiksete ränne ning sellest tuleb rääkima Tartu Ülikooli doktorant ning looduskaitse bioloog Elin Soomets. Ootame kuulama ka õpikeskust.
REEDE

Toimub geograafia päev. Iga klass saab loosiga ühe maailmariigi (soovi korral võite klasside vahel riike vahetada), mille stiilis sel päeval kooli tulla. Kasuks tuleb ka selle riigi kohta plakati tegemine või kultuuri väljendamine, millega võib tegeleda loodusainete tundides. Iga klass teeb aktiivsemate osalejate (ja/või koostatud lisamaterjaliga) meeleoluka pildi ning postitab selle padleti aadressiga: https://padlet.com/ele_jaanimagi/geo
1a – USA
9b – Venemaa
õpikeskus –
LISAKS
  • Klaarika korraldab õpetajatele nutiorienteerumisvõistluse “Orienteeru oma nuti abil”. Materjalid ja juhised saab õpetajatetoast  Klaarika käest ning võistlus on avatud esmaspäevast neljapäevani.
  • Matemaatika tundides NutiMatiga tegevused.
  • Reedel selguvad loodusfotode parimad tööd, mille hääletamine on avatud neljapäevani.  Hääletage! https://goo.gl/forms/Jaq8j09CrHIovYBk1