Teatrinukkude võlumaailm

Väikeklassid külastasid Nukumuuseumi rähndnäitust “Teatrinukkude võlumaailm”.  Rändnäitus tutvustab kõige enam levinud nukuliike – varjunukke, lauanukke, käpiknukke, varrasnukke ja marionette –, mida esindavad näited Nukuteatri (tänase Eesti Noorsooteatri) kunagistest lavastustest.

Õpilastel oli võimalus osa saada ülevaade erinevatest nukuvalmistamise saladustest ning õpitoast, kus sai ise meisterdada varjunukku.

Nukumuuseumi töötuba oli väga kaasahaaravalt üles ehitatud. Õpilastele anti võimalus panna oma teadmised proovile ning rääkida erinevatel teemadel kaasa. Lisaks oli kõigil võimalus oma kätega midagi meisterdada ning lasta oma loovusel lennata. Töötoast lahkudes olid õpilased väga rõõmsameelsed ning elevil, et saaks kiirelt koju minna ja ka teistele pereliikmetele oma meisterdatud varjuteatri nukku näidata. Suurepärane kogemus!

Suur tänu töötoa läbiviijatele!